Gyvenu Jurbarke

Dar viena pakazukos istorija: pasodino ir pamiršo

Praėjusių mokslo metų pradžią  Jurbarko jaunimo parke švente paminėję savivaldybės ir jaunimo organizacijų vadovai pasodino  ąžuoliuką, išaugusį iš Stelmužės ąžuolo gijos. Jaunimo organizacijų stiprybę kuriant ateities Lietuvą simbolizuoti turėjęs ąžuolas jau seniai pamirštas: šią vasarą per žoles jo beveik nesimato.

Stelmužės ąžuolo „vaikas“  Jurbarke pasodintas minint Lietuvos jaunimo metus. Prie sprindžio aukščio medelio fotografuotis praėjusią Rugsėjo 1-ąją stojo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, tarybos nariai,  jaunimo organizacijų atstovai. Bet nusifotografavo ir pamiršo, o medžiai, net ir ąžuolai, neprižiūrimi neauga. „Stovi vietoje“ ir simbolinis ąžuoliukas,  iš visų pusių užgožtas žolių.

Išgirdusi klausimą, kas turėtų jį prižiūrėti, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Inga Molevaitė nedvejojo: „Tas, kas prižiūri miestą – už tas pačias lėšas“.

Taigi, už ąžuoliuko priežiūrą atsakinga seniūnija ir „Jurbarko komunalininkas“. I.Molevaitė prisiminė, kad Jaunimo metus norėta įamžinti pastatant Jaunimo parke išmanųjį suoliuką,  kuris pasikrautų saulės energija ir būtų galima  jaunimui klausytis muzikos, pasikrauti telefonus, naudotis internetu.

„Bet paskui jaunimo reikalų koordinatorė ištransliavo mintį apie tą ąžuoliuką, kuriuos sodino  kitose savivaldybėse. Aišku,  jį reikia prižiūrėti. Gerai, kad paskambinote, nueisiu pasižiūrėti, kaip jis ten atrodo, ir pasišnekėsiu su seniūnija“,- žadėjo Jaunimo  reikalų tarybos pirmininkė.   

I.Molevaitė sutinka, kad gerai būtų, jei tokios iniciatyvos imtųsi jaunimo organizacijų savanoriai, bet kai yra daug atsakingų, dažniausiai pasirodo, kad nei vienas neatsakingas.  

Kalbantis apie Jurbarko miesto tvarkymą, tarybos narė pripažino, kad šiemetinis vaizdelis nedžiugina ir jos, bet prašė suprasti, kad lėšos buvo nuimtos ne vien nuo miesto tvarkymo, taip pat ir nuo daugelio kitų projektų. Taip pasielgta, kad Kultūros centro pastato remontas neįstrigtų dar penkeriems metams ,nes savivaldybė laiku nepateikė investicinio projekto.

„Pas mus yra daug blogybių. Mes nesutaupom pinigų iš kitų eilučių, ką daro kitos savivaldybės per investicinius projektus. Nežinau, kur yra problema, bet jos  taip lengvai neina išspręsti. Čia turėtų būti kitoks mero požiūris, labai reikalingas ir žmonių bendradarbiavimas, bendrystė. Jeigu to nebus, bus negerai“,- mano  I. Molevaitė.

Jaunimo organizacijų vadovai ateityje taip pat  gali pretenduoti tapti politikais, tad būtų laikas jiems mokytis prisiimti atsakomybę bent jau už tuos simbolius, kuriuos patys sukuria.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *