Gyvenu Jurbarke

Naujienų portalas Jurbarko krašto gyventojams

Jūs ir aš – vienos žemės vaikai, išauginti Jurbarko krašto. Junkimės, dalinkimės, bendraukime, diskutuokime, spręskime savo problemas kartu.

Daiva BARTKIENĖ, žurnalistė: 

„Esu kovotoja, bet kuriuo atveju siekianti rasti tiesą. Man regis, tokia yra žurnalisto misija. Pirmuosius straipsnius parašiau dar mokydamasi vidurinėje mokykloje, o tikroji žurnalistinė karjera prasidėjo 1984 metais.  2012 metais tapau Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos konkurso „Žiniasklaida prieš korupciją“ nugalėtoja. Laimėjimu laikau ir pakvietimą 2020  m. prisijungti prie „Media4Change“ projekto, kuriame bendradarbiauju su patyrusiais žurnalistikos asais. Drauge sukūrėme ne vieną didelio populiarumo sulaukusį žurnalistinį tyrimą, vieni įsimintiniausių – apie perteklinį mirtingumą COVID-19 pandemijos metu bei vakcinacijos procesus. Internetinis leidinys „GYVENU JURBARKE“ – yra mano kūrybinis vaikas, kurį tikiuosi užauginti kartu su Jurbarko žmonėmis: ir čia gyvenančiais, ir iš čia išėjusiais, bet nors retai, kad ir mintimis, sugrįžtančiais prie Nemuno, kur liko įspaustos vaikystės pėdos ir tebeskamba jaunystės juokas. Per kone keturis dešimtmečius žurnalistikoje išbandžiau kone viską – dirbau vietinėje televizijoje, kelių rajonų laikraščiuose, „Ūkininko patarėjuje“, rašiau žurnalams „Miškai“, „Šeimininkė“, „TOP Moterys“, „Lietuvė“, portalui „Delfi“. Šiuo metu dirbu Šilalės rajono laikraštyje „Šilalės artojas“, bendradarbiauju žurnale „Savaitė. Namuose ir sode“. Laukiu jūsų palaikymo ir bendradarbiavimo, kuriant  „GYVENU JURBARKE“ turinį.

Robertas PATRONAITIS, fotomenininkas, „GYVENU JURBARKE“ viršelio autorius:

„Fotografija man – kaip šaltas vanduo kaitroje; geri geri ir neatsigeri. O jei pavyksta padaryti sau patinkančią fotografiją – jautiesi kaip pasigėręs nuo to gėrimo. Pradėjau fotografuoti sulaukęs dešimties metų, kai gimtadieniui tėvai padovanojo “Smena 8M”. Nuo tada ir susirgau šia liga. Taigi jau eina šeštas dešimtmetis. Fotografuoju gamtą, architektūrą. Atsiklaupk, nusižemink prieš vabalą, žolę – tik tada fotografija bus graži, bet jei žiūrėti į visa tai iš viršaus, nebus ko žiūrėti į tavo fotografijas. Tokia mano taisyklė. Esu surengęs keturias parodėles, didžiausia buvo 2018-aisiais, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui, o tilto per Nemuną ties Jurbarku – 40-mečiui. Dievas duos – planuoju parodą surengti ir šią vasarą Jurbarko krašto muziejuje.“