Gyvenu Jurbarke

Iškilo grėsmė paskęsti šiukšlėse

Komunalines atliekas tvarkantis Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras atsidūrė ant bankroto ribos, o  atliekas Jurbarko rajone surenkantis  UAB „Ecoservice“ grasina nebeteikti paslaugų  – tokia padėtis susidarė dėl atliekų tvarkymu užsiimančios įmonės sukauptų milijoninių skolų.

Spalio 25 dieną UAB „Ecoservice“ raštu kreipėsi į Jurbarko rajono savivaldybę dėl įsiskolinimo už  atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas. Bendrovė kaltina užsakovus – Tauragės apskrities atliekų tvarkymo centrą ir Jurbarko savivaldybę, nuolat pažeidžiančius sutartį, ir praneša, kad  jai pasibaigus, neketina tęsti savo įsipareigojimų. O tai įvyks visai netrukus –  maždaug po trijų mėnesių.

Rašte konstatuojama, kad Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras įmonei skolingas  571, 1 tūkst. eurų, iš jų beveik 425, 4 tūkst. eurų – pradelsta skola.  

UAB „Ecoservice“ Atliekų surinkimo verslo direktorės Daivos Skrupskelienės pasirašytame rašte teigiama, kad nėra aišku, kiek konkrečiai nėra sumokėta už paslaugas, suteiktas Jurbarko savivaldybėje, nes Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras dengia tik seniausias skolas.  Iš esmės tai reiškia, kad ne savivaldybė ir ne užsakovas finansuoja atliekų tvarkymo kaštus Jurbarko rajone, bet ši jų pareiga neteisėtai ir nepagrįstai „permesta“ bendrovei, kaip paslaugų teikėjai, tuo pažeidžiant teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias atliekų tvarkymą.

Su Jurbarko savivaldybės tarybos politikais spalio pabaigoje susitikusi  Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorė Rimantė Gailienė pripažino, kad įmonė negali užtikrinti  gyventojams kokybiškos atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugos. Gali atsitikti net taip, kad vežėjai nuspręs neberinkti atliekų ir niekas negalės priversti jų vykdyti įsipareigojimų.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro duomenimis, už Jurbarko rajono gyventojams suteiktas paslaugas  UAB „Ecoservice“ nėra sumokėta 211,4 tūkst. eurų. Šilalės įsiskolinimas išaugo iki 283 tūkst. eurų, Pagėgių – iki  78,4 tūkst. eurų. Teigiama, kad įmonė nėra skolinga tik už Tauragės savivaldybės gyventojams suteiktas paslaugas.

UAB „Ekonovus“ laukia, kol atgaus  iš  tauragiškių atgaus 252,2 tūkst. eurų skolos, UAB „Gren Klaipėda“ – 254,1 tūkst. eurų, UAB „Jozita“ – 70,6 tūkst. eurų, UAB „Ekobazė“ – 38,9 tūkst. eurų skolų. Iš viso bendrovė turi 1 mln. 270 tūkst. eurų skolų, iš kurių 900 tūkst. eurų – “degantys” įsiskolinimai.

„Naujų sąskaitų apmokėti nesame pajėgūs, mokame tik pradelstas skolas. Stengiamės su atliekų degintojais ir vežėjais susitarti – sudaryti skolų grąžinimo grafikus, bet jei pagal juos negalėsime sumokėti, aišku, kas toliau gali būti“,- įspėjo politikus R. Gailienė.

Tačiau ir nutraukti veiklai reikia pinigų. Aplinkos ministro įsakymu patvirtintas aprašas numato, kad  įmonė turi apmokėti visas veiklos nutraukimo išlaidas. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro veiklos nutraukimas, R. Gailienės duomenimis, kainuotų 374 tūkst. eurų.

Bet kuriuo atveju įmonė įkiš ranką į savivaldybių biudžetus – arba mokesčių mokėtojai turės antrą kartą sumokėti už jau suteiktas paslaugas, arba savivaldybių politikai turės garantuoti bankui už  sudėtingoje situacijoje atsidūrusią įmonę, kad ji gautų paskolą pradelstoms skoloms padengti.

Bet kuriuo atveju tai reiškia, kad ateinančiais metais didės vietinė rinkliava –  už atliekų sutvarkymą turėsime mokėti gerokai daugiau. Antraip patys skęsime šiukšlėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *