Gyvenu Jurbarke

Nesibaigiantys žemės ūkio darbai

Geltona lyg saulės šviesa Lietuvą užlieję rapsų laukai  ūkininkams šiemet pranašauja gerą derlių. Vilties teikia ir pradėjusios augti grūdų bei rapsų supirkimo  kainos, ir kviečiams bei vasarojui augti kol kas ganėtinai palankūs  orai – daugelis ūkininkų viliasi, kad šiemet bent dalinai pavyks  padengti pastaraisiais metais patirtus nuostolius. Bet vasara dar tik prasideda, ir geram derliui užauginti dar reikia atlikti nemažai darbų.

UAB „Agrokelias“ agronomė Aušra Aleknaitė pastarosiomis dienomis beveik neišeina iš ūkininkų laukų, o pirmadienį juos vizitavo kartu su UAB „Vitera Baltic“ agronomu Gintautu Raciumi.  Pirmas vizitas – į ūkininko Tomo ūkį. Prie namų augantys kviečiai,nors po žiemos ir buvo šiek tiek išsigandę, pilnai atsigavę, nyksta ir laiku nupurkštos piktžolės bei rapsų pabiros.

Tik pasigėrėjimą kelia ir  žieminių rapsų laukas – gražiai išsišakoję augalai jau praaugo aukščiausius vyrus, o žiedynų pažastėlės dar neišsiskleidusios, tebeauga.  Tačiau geltonuojantys rapsų žiedai vilioja ne tik mus ir bites, bet ir skraidančius kenkėjus. Šiuo metu žiedinukai žalos nebepadarys, daugiausia nuostolių gali pridaryti ankštariniai paslėptastraubliai, tad pats laikas galvoti apie insekticidus.

Girdžiuose ūkininkaujančio Rimo žieminių kviečių laukas jau irgi gražiai žaliuoja, tačiau, kad suformuotų ir užpildytų varpą grūdais, ūkininkui dar reikės investuoti.

„Kviečiai jau  leidžia vėliavinį lapą. Ir jau laikas paskutiniam pamaitinimui, kad augalui nepritrūktų maisto medžiagų, auginant varpą ir grūdus. Rekomenduojame šiuo metu naudoti mikroelementines trąšas „Nutrivant“ kartu su fungicidu,  nes labai svarbu apsaugoti vėliavinį lapą nuo ligų. NPK trąšos su mikroelementais „Nutrivant“ pamaitins ir sustiprins augalus, o stiprūs augalai yra sveiki augalai“,- sakė UAB „Baltic Vitera“ agronomas G. Racis.

Žieminių kviečių pasėliuose dabar augimo reguliavimo metas. Augimo reguliatoriaus veikimui pagerinti, pridėkite #FLORONE 0,2-0,3 l/ha. Tai ne tik sustiprins augimo reguliatoriaus efektyvumą, bet ir padės augalams numalšinti chemijos sukeltą stresą.

Primename, jog #FLORONE – tai organinės trąšos su aminorūgštimis ir biostimuliatoriais natūraliai stiprina augalą:
* stabdo augalo augimą į viršų,
* gerina krūmijimąsi,
* stiprina ir storina pagrindinio stiebo audinius,
* trumpina tarpubamblius,
* skatina intensyvesnį šakojimąsi,
* skatina žydėjimą, mezgimą,
* didina derlių.

Į UAB „Agrokelias“ užsukusiems ūkininkams agronomas G. Racis  patarė „Florone“ purkšti ir žirnių pasėlius (0,3 l/ha), kai jie paaugs iki 10 cm aukščio. Kartu atiduodant borą ir molibdeną bei  insekticidą kovai su kenkėjais. „Florone“ padės žirniams išauginti tvirtus stiebus, susikibti vieniems su kitais, todėl jie neišguls ir užaugins gerą derlių.

Tokiu pačiu mišiniu rekomenduojama purkšti ir pupas, kai jos yra 15 – 20 cm aukščio. „Ir žirniams, ir pupoms prieš žydėjimą taip pat būtini mikroelementai – boras su molibdenu, kurie skatina žydėjimą, padeda išsaugoti žiedus, ypač per karščius ir  sausrą. Pupų žiedai nuo karščio „sudega“, todėl jos blogai mezga“,- įspėjo agronomas.  

UAB „Agrokelias“ agronomė A. Aleknaitė jau galvoja ir apie tuoj tuoj sudygsiančius kukurūzus, kurie itin jautrūs šalnoms bei herbicidiniams purškimams.

Vitera Baltic agronomo Gintauto rekomendacija kukurūzams:

Kukurūzai reikalauja daugiau nei kitos kultūros fosforo ir cinko. Taigi, vegetacijos pradžioje patręškite per lapus fosforo ir cinko trąšomis – IKARFosto bei IKARZinto.

Kukurūzams sunkus laikas – po herbicidų purškimo, jiems reikalinga padėti atsigauti, kad jie įgautų energijos intensyviam augimui, o tam labai padeda aminorūgštys. Aminocat pagelbės augalui kovoti su stresais ir suteiks daugiau energijos auginti šaknis bei intensyviai augti.

Kai kukurūzai yra 2-6 lapų, rekomenduojame šį maitinamąjį ir stiprinamąjį kompleksą:
IKAR Zinto 0,6 l/ha
IKAR Fosto 1,0 l/ha
Aminocat 0,2 l/ha
Nutrivant Plus 1,0 kg/ha

Toks purškimas galimas tik PO HERBICIDO!!!

 „Dabar pats augalų priežiūros darbymetis. Jau sudygo vasariniai kviečiai. Nors dirvoje ir buvo įterptos trąšos,  būtinas purškimas per lapus, kad augalams nepritrūktų cinko, mangano, fosforo. Ypač, jei stos tokiam metų laikui įprasta sausra ir vasarojus pradės skursti“,- tikino agronomai.

Nors sakome, kad grūdą kelia žemė, patyrę ūkininkai žino, kad ji atiduoda tai, ką patys ton žemėn įdeda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *