Gyvenu Jurbarke

Raudonės pilies ateitis vis dar neaiški

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Jurbarko savivaldybės taryba be mažiausių abejonių pakeitė Raudonės pilies  pastato paskirtį iš mokslo į kultūros su maitinimo ir viešbučio patalpomis. Politikai  net nepaklausė, kam to reikia, nors valdžios rūmuose kalbama, kad dėl lankomiausio turizmo objekto ateities  ketinama pradėti naujas diskusijas.

Pagal 2020 metais parengtą ir, žinoma, nepigiai kainavusį Raudonės  pilies valdymo, panaudojimo ir priežiūros investicinį projektą viešbutis pilyje turėjo būti įrengtas prieš metus, tačiau savivaldybė konkurso koncesininkui parinkti net neskelbė. Nuo 2018 metų, kai buvo uždaryta mokykla, Raudonės pilimi rūpinasi seniūnija, nuomojanti  pilies patalpas,  ir bendruomenė, rengianti pilyje edukacijas. Gyvenimas pilyje rusena – čia nuolat veikia kelios parodos, beveik kiekvieną savaitgalį šurmuliuoja vestuvės ar koks jubiliejus, bet tai nereiškia, kad pilies galimybės išnaudojamos 100 proc.

Būtent dėl pokylių ir buvo prašoma pakeisti pilies patalpų paskirtį: kol jos buvo skirtos mokslui, pilyje rengiamuose susiėjimuose nebuvo galima vartoti alkoholio.  „Netikrinau, kaip žmonės švenčia, blaiviai ar apsvaigę, bet faktas, kad formaliai nebuvo gerai – jei kas būtų užskundęs, nebūčiau pagirtas“,- sakė Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas.

Pernai už patalpų nuomą Raudonės seniūnija gavo per 5 tūkst. eurų. Dalis šių lėšų investuojama į pilies tvarkymą, tačiau to neužtenka.  „Kad žmonės norėtų čia švęsti savo asmenines šventes, reikia sudaryti  tam sąlygas – visi nori gražios aplinkos ir komfortą užtikrinančių sąlygų“,- pripažįsta seniūnas.

Investiciniame projekte buvo numatyta Raudonės pilyje įrengti viešbutį su 30 kambarių ir beveik 300 kv. m. konferencijų sale. 2020 metų kainomis, tai buvo galima padaryti už 2,6 mln. eurų.

Pasklidus kalbamos apie pilies nuomą, Raudonėje  lankėsi ir pilies patalpas apžiūrėjo net keli didelių tinklų „žvalgai“, tačiau planai ir liko planais. Kokia ateitis laukia pilies, seniūnas nekomentuoja, tik džiaugiasi, kad atsiranda vis daugiau įvairių organizacijų, norinčių  Raudonėje surengti šalies masto suėjimus. Bene artimiausias – Hubertinės, pernai palikusios jurbarkiečiams  neišdildomą įspūdį. Ateinančiais metais  respublikinį sąskrydį Raudonėje planuoja rengti ir bitininkai.

Č. Meškausko duomenimis, per metus  Raudonės miestelį aplanko apie 40 tūkst. turistų. Maždaug šeši ar septyni iš dešimties  perka bilietą į pilį. Už 1,5 euro galima apžiūrėti visas patalpas, pasigrožėti parodomis ir užlipti pasidairyti į apylinkes iš 33,5 metrų aukščio bokšto. Č. Meškauskas sako, kad šiemet buvo pasiektas rekordas: vien ilgojo Žolinės savaitgalio šeštadienį  bilietus į pilį įsigijo 540 žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *