Gyvenu Jurbarke

Rekordinė medžioklė avių neišgelbės

Kovo 31 dieną pasibaigęs vilkų medžioklės sezonas Jurbarko medžiotojams  buvo rekordinis – nukauta net 15 vilkų. Nors pavyko sumedžioti kelis kartus daugiau vilkų nei ankstesniais metais, medžiotojai nežada ūkininkams ramių metų. Pasak jų, vilkių smarkiai daugėja, ir dėl masiškai kertamų miškų jie priversti apsigyventi mažesniuose miškeliuose, taip savaime atsidurdami arčiau žmonių.

Jurbarko medžiotojus aplenkė tik anykštėnai, per šį medžioklės sezoną sumedžioję 19 vilkų. Rokiškėnai, kaip ir jurbarkiečiai, sumedžiojo 15 vilkų. Varėnos medžiotojai nudobė 11,  Utenos – 10 vilkų. Ne tokia sėkminga medžioklė buvo mūsų kaimynams tauragiškiams, sumedžiojusiems 8 vilkus.

Medžioklės žinovu ne vienerius metus dirbęs Arūnas Bakšys neslepia: vilkų mūsų krašte yra labai daug. „Nėra buvę, kad „Mituvos“ medžiotojų būrelis per sezoną sumedžiotų 5 vilkus. Būdavo pasiseka sumedžioti 3, ir jau džiaugiamės, o ir vienas būdavo neblogai. O šiemet dar ir pro šalį ne kartą prašovėm“, – pasakojo A. Bakšys, pats Globių girioje šiemet  sumedžiojęs vilką.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas   aiškina, kad vilkai tapo matomi dėl miškuose vykstančių kardinalių pokyčių.  „Prisiminkite, kad Karšuvos giria yra vienas didžiausių miškų masyvų Lietuvoje. Ten įkurtas Viešvilės rezervatas, kur žvėrys gali ramiai veistis. Kelis metus iš eilės sumedžiojom mažiau vilkų, todėl jų daug priaugo. Suaugę, 3 – 5 metų patinai išeina iš gaujų ir kuria savo šeimas“,- tikina D. Rybakovas.

Pasak medžiotojų vadovo,  jauni patinai eina į dar neužimtas teritorijas, įsikurdami nedideliuose miškeliuose, todėl vilkų smarkiai padaugėjo rytinėje rajono  dalyje. Juos užfiksuoja stebėjimo kameros, mato žmonės. „Nežinau kodėl, gal dėl genų panašumo, bet vilkai labai mėgsta pjauti šunis – pririštas šuo jiems yra lengvas grobis, į kurį dažnai nusitaiko  seni, medžioti nebepajėgūs vilkai“,- tikina D. Rybakovas.

Daug metų vilkai Lietuvoje buvo skaičiuojami, bet kiek iš tiesų jų yra, dabar neapsakys niekas. Vilkas visoje Europoje yra saugomas gyvūnas, ir nors Lietuvoje juos leidžiama limituotai medžioti, valstybė yra įsipareigojusi apsaugoti rūšį nuo išnykimo – užtikrinti, kad šalies teritorijoje gyventų ne mažiau nei 500 vilkų arba ne mažiau nei 32  vilkų šeimos.

Jau kelinti metai Lietuvoje vilkų skaičiavimą miškuose pagal pėdas pakeitė moksliniai tyrimai –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje  tiriamos sumedžiotų patelių gimdos. 2020 – 2023 metų medžioklės sezone sumedžiotų vilkų genetiniai tyrimai mokslininkams leido patiekti išvadą, kad Lietuvos teritorijoje praėjusių metų žiemos pabaigoje gyveno ne mažiau kaip 91 vilkų šeima.

Atsakymų: 1

  1. Koks visiškas užimančio tokias pareigas mąstymas. Klaiku. Visų pirma, kad medžiotojas neskiria gaujos nuo šeimos viską pasako… tolimesnis komentaras nei apie miškų kirtimus, nei apie vilko biologiją čia jau nebereikalingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *