Gyvenu Jurbarke

Amžiaus statybos pabaiga ir vėl nukeliama

Tolsta Jurbarko kultūros centro darbuotojų viltys šį rudenį pagaliau pradėti dirbti suremontuotose patalpose. Penktadienį statybvietėje apsilankęs techninę priežiūrą atliekančios įmonės ir savivaldybės atstovai rangovams – bendrovei „Projektas KARMA“   pateiktas dviejų lapų sąrašas su pastebėtais remonto defektais ir lauke vėl iš naujo pradėti atkasinėti priešgaisriniai rezervuarai verčia abejoti, kad šiemet Kultūros centras atvers duris lankytojams.  

Sutartis turėjo baigtis liepą

 UAB „Projektas KARMA“ direktorius Adas Laurinaitis nenorėjo komentuoti, kokie darbai dar neatlikti. „Valome statybvietę,  taisome smulkius defektus. Visus darbus jau beveik užbaigėme, liko menkniekiai“,- penktadienį sakė  rangos darbus atliekančios įmonės vadovas.

Neįvardyti prašę šaltiniai savivaldybėje informavo, kad iki spalio 1 dienos, kaip buvo žadėta, užbaigti darbų ir sutvarkyti dokumentų įmonė greičiausiai nespės, todėl anksčiau kaip lapkričio mėnesį „nieko nebus“.

„Apie kokią pabaigą šnekate – nueikite pažiūrėti į pievelę prie Kultūros centro. Atkasinėjamas priešgaisrinis rezervuaras, nes atliekant bandymus slėgiu, pastebėtas nesandarumas“,- paaiškino pašnekovas.

Šis defektas kelia daugiausia problemų, tačiau nebaigtų darbų yra ir daugiau. Priekaištų  rangovams penktadienį turėjo ir Jurbarko kultūros centro vadovai.

Vidaus patalpų remonto darbai pagal C  laidos techninį projektą prasidėjo 2020 metų liepą ir turėjo trukti trejus metus – iki šių metų liepos 9 dienos. Dėl to šiemet pasklido gandas, kad liepos 6 dieną Valstybės dieną Jurbarko kultūros centras pagaliau atvers duris renginių išsiilgusiems  jurbarkiečiams.  

Tačiau birželio 29 dieną sutarties įgyvendinimas buvo sustabdytas – UAB “Projektas KARMA” vadovai paprašė leisti padaryti pertrauką, kol bus  gautos parengtos dokumentacijos ekspertizės išvados dėl pasikeitusios laiptų ir keltuvo vietos. Nors rudeniop darbai atsinaujino, jų pabaigos dar teks palaukti.

Brangiausias savivaldybės projektas

Jurbarko kultūros centras remontuojamas jau bene dešimtmetį – tai vienas brangiausių miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų: nuo 2014 metų jam skirta apie 5 mln. eurų – kone dvigubai daugiau, nei kainavo naujosios Jurbarko autobusų stoties statyba.

Pirmame etape buvo pakeista dalis pastato langų, durų, rekonstruotas  fasadas, stogas, apšiltintos išorinės sienos. Kiek kainavo šie darbai, savivaldybė nenurodo. Antras remonto etapas baigėsi 2019 metais: už daugiau nei puse milijono eurų kultūros centro patalpose pakeista elektros instaliacija, dalis langų, vidaus durys, radiatoriai, atlikta sienų apdaila, kiti darbai. Savivaldybės administracijos duomenimis, 2015 – 2019 metais  Jurbarko kultūros centro pastato atnaujinimui ir remontui Kultūros ministerija skyrė 1,3 mln. eurų.

Nors dabartinio, trečiojo etapo rangos darbai buvo nupirkti už 2,8 mln. eurų, per trejus metus projektas pabrango daugiau nei 530 tūkst. eurų – iki 3330,3 tūkst. eurų. Savivaldybė sudarė devynias papildomų darbų sutartis už 257 tūkst. eurų, o infliacija projektą pabrangino dar 272,8 tūkst. eurų.

Tačiau ir šių pinigų, regis, neužteko. Jurbarko savivaldybės administracijos direktorė Rūta Vančienė informavo, kad per 2020 – 2022 metus remontui buvo panaudota 3 mln. 374 tūkst. eurų.

2020 metais Kultūros ministerija skyrė 1 mln. 363 tūkst. eurų. Deja, savivaldybė 520 tūkst. eurų investicijų turėjo grąžinti į valstybės biudžetą, nes nespėjo jų panaudoti.  2021 metais Kultūros ministerija skyrė dar 1 mln. 21 tūkst. eurų, tačiau to neužteko – teko gerokai patuštinti ir savivaldybės biudžetą. Pernai iš rajono biudžeto Kultūros centro pastato remontui skirta  beveik 1 mln. eurų, šiemet – 824 tūkst. eurų.

Laukia sistemų išbandymas

„Atkreipiame dėmesį, kad Jurbarko kultūros centro pastato  kapitaliniam remontui skirti pinigai  buvo naudojami ne tik rekonstrukcijos darbams, bet ir pagal atskiras viešojo pirkimo būdu sudarytas sutartis būtinos šviesos, garso,  vaizdo,  sceninės įrangos, akustinių plokščių, užuolaidų ir kėdžių žiūrovų salėje įsigijimui, statybos darbų techninei ir  projekto įgyvendinimo  priežiūros paslaugų  apmokėjimui“,- teigiama Jurbarko savivaldybės administracijos direktorės R. Vančienės atsakyme į paklausimą, kada remontas bus baigtas.

To savivaldybės administracija nežinojo prieš mėnesį, nežino ir dabar, nes dar neatliktas visų sistemų  išbandymas ir laboratorinis tyrimas.   Būtent per bandymus ir pastebėti defektai priešgaisriniame rezervuare.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *