Gyvenu Jurbarke

Bendruomenė įsteigta, tikslai – ambicingi (atnaujinta)

Šiandien pavakare Jurbarko savivaldybės viešojoje bibliotekoje susirinkę jurbarkiečiai pritarė Jurbarko miesto centro bendruomenės steigimui. Bendruomenės pirmininke išrinkta Arijana Zairienė.

Miesto bendruomenės steigimo idėja seniai pleveno ore, o šią vasarą pagaliau susibūrė ir iniciatyvinė grupė, nusprendusi pabandyti suburti Jurbarko mieste gyvenančius žmones. Į steigiamąjį susirinkimą atvyko vienuolika jurbarkiečių.

„Norisi tikėti, kad gausiau susirinkti sutrukdė krepšinio rungtynės, vasara, tebesitęsiančios atostogos ir kiti svarbūs dalykai, o jurbarkiečiai gausiau įsijungs bendruomenei pradėjus veiklą“,- vylėsi steigiamajame susirinkime dalyvavę žmonės.

Visi susirinkimo dalyviai vieningai pritarė, kad Jurbarkui reikia bendruomenės, kur išjudintų miestiečius ir už jo tvarkymą atsakingus valdininkus. Pritarta ir bendruomenės veiklos tikslams. Įstatuose numatyta, kad bendruomenė atstovaus ir tarpininkaus miesto gyventojams Jurbarko savivaldybės institucijose, organizuos pilietines akcijas ir kitus renginius, labdaringą ir savanorišką veiklą.

Steigiamojo susirinkimo dalyviai  apsisprendė metams laiko išrinkti  penkių asmenų bendruomenės valdybą. Jos nariais tapo Arijana Zairienė, Robertas Patronaitis,  Daiva Bartkienė, Eglė Juknevičienė ir Džeraldas Kiulkaitis.   Jurbarko miesto centro bendruomenės pirmininke vienbalsiai išrinkta Arijana Zairienė.

“Visuomenės narių įtraukimas į viešojo valdymo procesus yra demokratinės visuomenės varomoji jėga. Bendruomenei dalyvaujant lygiomis teisėmis su kitais partneriais stiprinami ryšiai tarp žmonių, verslo,valdžios institucijų,didinamas įvairių sektorių interesų grupių tarpusavio pasitikėjimas. Todėl tikiu, kad įsteigta bendruomenė tik stiprės, prisijungs vis daugiau jurbarkiečių, neabejingų miestui, kuriame gyvename”,- sako Jurbarko miesto centro bendruomenės pirmininkė.

Aptarti ir artimiausi darbai, į kuriuos turėtų susitelkti  bendruomenės taryba. Nuspręsta prieš savivaldybės administracijai pradedant planuoti ateinančių metų biudžetą kviesti miesto gyventojus aptarti Jurbarko viešųjų erdvių priežiūros ir tvarkymo problemas.

Iki šiol Jurbarke veikė tik viena – Miškininkų gatvės bendruomenė. Anksčiau aktyvi buvusi Kalnėnų bendruomenė Registro tvarkytojo iniciatyva yra likviduota. Jurbarko savivaldybės interneto puslapyje yra suregistruota 5 rajono bendruomenės, tarp jų – ir abi miesto bendruomenės. Pateikta informacija netiksli: nurodyta, kad Kalnėnų bendruomenei (likviduota) iki šiol vadovauja Onutė Zaleckienė, o Jurbarko rajono bendruomenių sąjungai – Sigitas Vaitiekūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *