Gyvenu Jurbarke

Bokštai du, rezultatai nepalyginami

Pagramančio apžvalgos bokštas paskelbtas sėkmingiausiu 2023 metų turizmo projektu Lietuvoje!

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vykusios tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2024 atidarymo ceremonijos metu paskelbti Lietuvos 2023 metų „Turizmo sėkmingiausieji“. „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimuose šiemet nominuoti net trys Tauragėje gimę projektai, o Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas Pagramančio regioniniame parke pripažintas sėkmingiausiu 2023 metų turizmo projektu Lietuvoje.

Tauragės savivaldybės skelbia, kad 2023 metų vasarą atidarytas Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas iškart tapo tikru traukos objektu, sudominusiu tūkstančius keliautojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Dviejų upių santakoje iškilęs bokštas atveria vaizdingą saugomų teritorijų – Pagramančio regioninio parko bei Akmenos kraštovaizdžio draustinio – panoramą.

Tuo tarpu Mituvos slėnyje apžvalgos bokštą pastačiusi Jurbarko savivaldybė gavo valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos įspėjimą, kad jis kelia pavojų lankytojams ir turi būti uždarytas. Mituvos slėnio sutvarkymas ir tarsi ant pajuokos suprojektuoto bokšto pastatymas  kainavo 917 723 eurus, tačiau  savivaldybės valdininkai neteikė reikiamo dėmesio, kad projektas būtų įgyvendintas pagal visus reikalavimus.

Kiek kainavo 65 metrų ilgio tiltas, ant kurio įrengta 12 metrų pakyla, nuo kurios atsiveria įspūdingas kraštovaizdis, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba neskelbia, tačiau 2021 metais Centriniame viešųjų pirkimų portale buvo kviečiama teikti siūlymus, kurių  suma ne didesnė nei 911 846 Eur su PVM. Už šią sumą buvo norima įrengti apžvalgos aikštelę, apžvalgos bokštas, priėjimą pėstiesiems ir nedidelę automobilių stovėjimo aikštelę.

Rezultatą palyginkite patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *