Gyvenu Jurbarke

Kontrolierių išlydės galimos korupcijos šleifas

Jurbarko savivaldybės taryba nusprendė nepalikti Kontrolės ir audito tarnybos vadovo Sauliaus Jakščio dirbti antrai penkerių metų kadencijai, o skelbti naujo savivaldybės kontrolieriaus konkursą. Tarybos posėdyje S. Jakščiui netgi buvo mesti kaltinimai galima korupcija, tačiau nei rajono meras, nei pats kontrolierius į juos nesureagavo ir jokio paaiškinimo politikams nepateikė.  

Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad savivaldybės kontrolieriaus kadencijų skaičius neribojamas. Jeigu pirmosios kadencijos darbą Kontrolės komitetas įvertina teigiamai, savivaldybės kontrolierius gali būti be konkurso skiriamas antrai kadencijai. Tačiau tokia nuostata galioja tik iki 2024 metų sausio 1 dienos.

S. Jakščio kadencija baigiasi gruodžio 31 dieną, tad tarybai teko apsispręsti, ar palikti jį dirbti  dar vienai kadencijai. Nors  Vyriausybės atstovo tarnybos išaiškinime ir buvo nurodyta, kad  savivaldybės kontrolieriaus darbą turi įvertinti savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, tarybos posėdyje šio komiteto pirmininkas  Petras Vainauskas pripažino, kad  apie kontrolieriaus darbo  kokybę komitete jokios kalbos nebuvo, nes „negavęs rašto neįtraukė į darbotvarkę, nepasidomėjo“. Kontrolės komiteto pirmininkas siūlė sprendimą atidėti kitam posėdžiui ir reikalavo, kad meras pateiktų visus ankstesnius kontrolieriaus darbo vertinimus.

Suklusti tarybos narius privertė  konservatoriaus Daivaro Rybakovo S. Jakšiui mesti įtarimai. Jis pareiškė, kad „šitas asmuo  vaikšto pas valstybės tarnautojus su tam tikros formos  baltais lapeliais ir siūlo tam tikrus dalykus“. D. Rybakovas pasiūlė, jei kam reikia,  parodyti tai patvirtinantį garso ir vaizdo įrašą ir paprašė kolegų politikų „gerbti savivaldybės instituciją, valstybės tarnybą ir balsuoti už atleidimą“.

R. Rybakovas tiesiu tekstu pasakė tai, apie ką  prie kavos  kalbėdavo daugelis politikų  ir savivaldybės administracijos darbuotojų: nuo pirmos darbo dienos „kontrolė vyko juokingai, darė bele ką, cirkus krėtė“. To patvirtinimu galėtų būti liepos 13 dienos Kontrolės komiteto  posėdžio vaizdo įrašas, kai S. Jakštys praktiškai nesugebėjo atsakyti nei į vieną komiteto narių klausimą ir dėl jo nekompetencijos mažiausiai mėnesiui teko atsidėti parengtų ataskaitų svarstymą (posėdžio įrašas https://www.jurbarkas.lt/index.php?3153621637).

Kontrolės komiteto pirmininkas P. Vainauskas tikino nesupratęs, apie ką kalbėjo D. Rybakovas, ir siūlė tuo aklai netikėti. Vis dėlto taryba alternatyviu balsavimu apsisprendė nepratęsti S. Jakščio sutarties antrai kadencijai. Kitokią nuomonę turėjo tik keturi tarybos nariai – abu Vainauskai bei socialdemokratai Raimondas Bastys ir Darius Virvilas.

Paklaustas, kaip vertina tarybos posėdyje jam pareikštus priekaištus, S. Jakštys paaiškino, jog nežino, apie ką kalbėjo D. Rybakovas, nes niekada su juo nebuvo susitikęs ir jokių baltų lapelių niekam nesiūlė.

D. Rybakovas pripažino, kad nuskambėję kaltinimai yra žiaurūs ir verčia įtarti kontrolierių galimai darius nusikaltimą. „Viską perdaviau tarnyboms, jie buvo atvykę,  pasiėmė įrašus – tegul sprendžia. Nėra tai labai naujas dalykas,  apie tai buvau informavęs ir  vadovus, bet reakcijos nesulaukiau“,- sakė tarybos narys.

D. Rybakovas nuo pat pradžių kritikavo  savivaldybės kontrolieriaus darbą, prašė, kad Valstybės  kontrolė atliktų jo vertinimą. 2020 metais Valstybės kontrolė Jurbarko savivaldybės kontrolieriaus ataskaitose nustatė reikšmingų nukrypimų nuo teisės aktų, pastebėjo, kad nesurinkti tinkami ir pakankami audito įrodymai, tačiau tiesioginiam kontrolieriaus vadovui – Jurbarko merui Skirmantui Mockevičiui kontrolieriaus profesionalumo trūkumas akių nebadė.   

Socialinių tinklų nuotraukos

Atsakymų: 1

  1. Kontrolės darbas nuo PAT pradžių vyko nusikalstamai su mero žinia ir pritarimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *