Gyvenu Jurbarke

Kova prieš žiurkes – akmenimis ir „gruzu“

Jurbarkas tampa panašus į tikrą didmiestį, kuriame prie konteinerių ir po daugiabučių balkonais šmirinėja žiurkės. Jau pernai socialiniuose tinkluose pasirodė tokių pranešimų iš Naujamiesčio, o pavasarį ne vienas miesto gyventojas žiurkių matė prie K. Donelaičio gatvės daugiabučių. Ir kaip jų nebus – aplink kanalizacijos šulinius pilna žiurkių išraustų olų.

„Vos negavau priepuolio – mano šuo po daugiabučio balkonu už uodegos nutvėrė žiurkę. Ta cypdama pradėjo lipti daugiabučio siena – taikėsi pro langelį į rūsį“.

„Žmona gyrėsi, kad matė pievoje lakstant mažą taksiuką. Sakau, kas tau paleis šuniukus – ten žiurkė“.

„Atsargiai vaikščiokite, kaimynai mėto žiurknuodžius – kovoja su teršiančiais šunimis“,- įspėjo gretimo namo gyventoja, nors greičiausiai aplinkiniai kovoja ne su augintiniais, o su kaimynystėje užsiveisusiomis  žiurkėmis.

Dauguma gyvūnus vedančių pasivaikščioti žmonių jau pastebėjo, kad prie Dariaus ir Girėno, Lauko, K. Donelaičio gatvių daugiabučių vaikščioti reikia atsargiai – per paaugusią žolę gali nepamaryti ir įkišti koją į žiurkių išraustą duobę.  

Tačiau nei Jurbarko savivaldybės, nei miesto seniūnijos, nei miestą tvarkančios UAB „Jurbarko komunalininkas“ darbuotojai, kelis kartus per vasarą pjaunantys žolę, žiurkių olų, regis, nebuvo matę. Sukruto tik “GYVENU JURBARKE” nusiuntus nuotraukas savivaldybei ir nurodžius, kuriose vietose  išraustos didžiausios uolos.

„Jurbarko miesto seniūnas šiuo metu atostogauja. Seniūno pavaduotoja Asta Adomaitienė informavo, jog prašymų dėl žiurkių naikinimų iš miesto gyventojų nėra gavę. Dėl Jūsų nurodytų vietų, kur yra žiurkių olos, seniūno pavaduotoja pažadėjo pasirūpinti, kad jos būtų užtaisytos“,- rašoma viešųjų ryšių specialistės  Janinos Sabataitienės parengtame atsakyme.  

„Pasirūpinta“, regis, labai paskubomis: jau praėjusią savaitę komunalininkai į žiurkių išraustas duobes  Naujamiestyje vertė akmenis ir „gruzą“, vėliau pulta daryti tvarkos ir prie Dariaus ir Girėno gatvės bei aplinkinių daugiabučių. Tik naudos tai nedavė. Žiurkės jau spėjo išsirausti naujas duobes – purioje žemėje jos akivaizdžiai matyti.

Jurbarko savivaldybės administracijos atsakymas patvirtina, kad prevencinėms priemonėms lėšų nėra skiriama, nors miestą niokoja ir pasišlykštėjimą kelia ne tik žiurkės. Savivaldybės įpareigotos rūpintis ir invazinių šliužų naikinimu. UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius Edmundas Mačieža patikino, jog dėl šliužų naikinimo į juos pernai kreipėsi vienas asmuo. Šiemet taip pat sulaukta vieno prašymo.

Žmonės tyli, nes nežino, kur kreiptis pagalbos, o tie, kurie atsakingi už miesto žaliųjų erdvių tvarkymą, ankstyvais rytais nevaikšto, todėl nemato nei  šmirinėjančių graužikų, nei takus nugulusių šliužų.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *