Gyvenu Jurbarke

Parama krepšiniui – garbės reikalas (atnaujinta)

Šiandien Jurbarko savivaldybės taryba balsavo dėl paramos krepšinio klubui „Jurbarkas-Karys“. Nors rajono meras Skirmantas Mockevičius aiškiai pasakė, jog kol kas nežino, kurioje biudžeto eilutėje galima būtų rasti pinigų, 15 tarybos narių pritarė, kad savivaldybė išduotų klubui garantinį raštą, jog finansavimas bus skirtas.

S. Mockevičius neslėpė, kad  nuspręsti reikia ne tik dėl 50 tūkst. eurų paramos šiam sezonui, tuo pačiu būtų prisiimamas įsipareigojimas kitą sezoną komandai skirti 100 tūkst. eurų, be to, dar bent 7 tūkst. eurų reikia sporto salei pertvarkyti.

Tarybos nariai į tokį mero kvietimą apsispręsti sureagavo skirtingai.  Darius Virvilas neslėpė, kad  tarybos nariams išsiuntinėtas elektroninis laiškas  privertė suabejoti, ar 100 tūkst. eurų užteks komandai išlaikyti. Be to, žinant kad  suaugusiųjų sportui savivaldybė  pabėrė trupinius, reikėtų tokią pačią sumą  skirti ir kitoms sporto šakoms paremti – negalima visų pinigų atiduoti vienai komandai.

Gintaris Stoškus ironizavo, kad  savivaldybė, jei turi pinigų, savo komandą gali pasiųsti net į  Eurolygą.

„Pakviesiu savo kurso draugą  LKL prezidentą  Remigijų Milašių, skiriam milijoną LKLui, iš biudžeto 5 – 6 mln. komandos išlaikymui, ir galim dalyvauti Europos taurėje ar net bandyti į Eurolygą eiti“,- šaipėsi G. Stoškus. S. Mockevičius atsakė, kad kiekvienas turi teisę siūlyti, o apsispręs taryba.  

Priminsime, kad „GyvenuJurbarke“ jau rašė, jog  Nacionalinėje krepšinio lygoje komanda gali startuoti tik tuo atveju, jei užsitikrina būtiną finansavimą. KL administracija reikalauja iki birželio galo pateikti garantinį raštą, kad klubui pinigų nepritrūks.

Praėjusią savaitę krepšinio komandos „Jurbarkas-Karys“ vyr. treneris Povilas Valaitis dalyvavo nuotoliniame Jurbarko savivaldybės tarybos Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Komandos vadovas priminė politikams, kad Jurbarkas niekada neturėjo krepšinio komandos, žaidžiančios profesionalų lygoje. „Jurbarkas-Karys“ į ją pateko per dvejus metus, nors buvo užsibrėžęs  tikslą  tokį rezultatą pasiekti per keturis – penkis sezonus. Bet pergalė Regionų krepšinio lygos A divizione nueitų niekais, jei komanda nesudarytų būtino biudžeto.

P. Valaitis pripažino, kad 45 tūkst. eurų, kurie  komandai buvo skirti metų pradžioje, jau beveik baigėsi, o iki birželio 29 d. NKL reikalauja patiekti savivaldybės garantinį raštą, kad pinigų komandai nepritrūks. Savivaldybės prašoma būsimam sezonui NKL skirti 55 tūkst. eurų.

Pernai privatūs rėmėjai  komandai skyrė 15 tūkst. eurų, todėl P. Valaitis pripažino, kad vien jais pasikliauti negali. Vyksta derybos su keliomis naujomis įmonėmis, bet jos komandą galėtų paremti nebent ateinančiais metais – didelės bendrovės nekeičia metų pradžioje suplanuoto biudžeto.

Septyni tarybos nariai, dalyvavę Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje, neabejojo, kad pinigų komandai reikia rasti. Rūta Misevičienė įsitikinusi, kad 49 mln. eurų  siekiančiame šių metų rajono biudžete 55 tūkst. eurų yra tik lašas jūroje. Buvo svarstančių, kad savivaldybė galėtų paimti paskolą ar net perskirstyti Europos Sąjungos investicijoms skirtas paskolų eilutes.

Posėdyje dalyvavusi Jurbarko savivaldybės administracijos direktorė Rūta Vančienė  beveik neabejojo, kad toks planas neišdegs. Savivaldybės paskolų limitai baigėsi, o ES lėšos yra nejudinamos.

„Jei tai būtų galima, mes jau būtume siūlę. Bet Finansų skyriaus vedėjos pozicija – ne“,- sakė direktorė. Pasak R. Vančienės, pinigų trūksta ne tik krepšiniui, todėl nuolat svarstoma, kokias išlaidas būtų galima pergrupuoti.

Tarybos nariams ir be direktorės paaiškinimų turėtų būti žinoma, kad metų pradžioje administracija gavo leidimą paimti daugiau 1,6 mln. eurų paskolų, o ieškant lėšų Kultūros centro remontui užbaigti, „apkarpytos“ visos įmanomos biudžeto eilutės. Balandžio 7 dieną į paskutinį praėjusios kadencijos tarybos posėdį susirinkusiems tarybos nariams buvo pasiūlyta švietimo įstaigų modernizavimo programos finansavimą sumažinti 120 tūkst. eurų, po 30 tūkst. eurų nuimti nuo Priešgaisrinės tarnybos ir kultūrinių programų finansavimo, po 10 tūkst. sumažinti paramą Jurbarko PSPC ir nevyriausybinėms organizacijoms, atsisakyti dalies  administracinių pastatų remonto, ir net atimti dalį biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio fondo.

Daugelis organizacijų tikėjosi, kad pusmečiui pasibaigus savivaldybės finansinė padėtis pagerės, ir dalį atimtų lėšų bus galima atgauti. Tačiau švietimas, kultūra, bendruomenės  gali nebūti tokios svarbios sritys, kaip Jurbarko garbė, kurią gina praėjusiame sezone fantastiškai pasirodžiusi  krepšinio komanda.

Yra tik vienas „bet“. Jurbarko krepšininkams iškovojus Regionų krepšinio lygos aukso medalius,  Krašto apsaugos ministerija pasigyrė, kad „karys“ ekipos pavadinime nėra tik žodis – „daugiau nei pusė komandos žaidėjų yra Lietuvos kariuomenės kariai. Didžioji dalis jų tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgose, du krepšininkai yra profesinės karo tarnybos kariai, o vienas iš žaidėjų neseniai atliko privalomąją pradinę karo tarnybą“.

Jei daugiau nei pusė komandos „Jurbarkas-„Karys“ žaidėjų yra Lietuvos kariuomenės kariai, tai gal parama krepšiniui yra ne tik Jurbarko savivaldybės garbės reikalas?

BC “Jurbarkas-“Karys” nuotraukos

Atsakymų: 1

  1. Didelis ačiū tikriems Mūsų krašto patriotams, politikams, kurie neliko abejingi ir nepaliko nuošalėje Jurbarko rajono sporto bendruomenės…
    Žemai lenkiuosi kai kuriems Jurbarko rajono tarybos nariams, Merui ir bet kuriam Jurbarko rajono savivaldybės darbuotojui, kuris bent kiek prisidėjo prie šio gyvybiškai Jurbarko kraštui svarbaus sprendimo ! 🏀✌️🏀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *