Gyvenu Jurbarke

Samariečiai prašo gelbėti nuo žiurkių

Vasarą Jurbarke, prie Dariaus ir Girėno bei K. Donelaičio gatvės daugiabučių kanalizacijos šulinių pastebėtos žiurkių olos miesto seniūnui įspūdžio nepadarė. Romualdas Kuras pareiškė manantis, kad žiurkės viešosiose erdvėse negyvena.

„Iš apleisto „Šaltinėlio“ pastato graužikai net dieną atbėga į mūsų kiemą – nebevaliojame su jais kovoti“,- sakė  Jurbarko krašto samariečių bendrijos, Gedimino gatvėje turinčios vaikų dienos centrą, vadovė  Kristina  Vančienė. Praėjusią savaitę Jurbarko miesto seniūnijai išsiuntė raštą, reikalaujantį naikinti „Šaltinėlio“ griuvėsiuose besiveisiančias žiurkes.

K. Vančienė mano, kad apleistoje teritorijoje žiurkės veisiasi dėl to, jog čia jurbarkiečiai šeria benames kates. Samariečių vadovė įsitikinusi, kad katės greta gyvenančių žiurkių negaudo.

„Skundžiamės ne tik mes, skundžiasi ir  šalia esančio daugiabučio gyventojai, bet niekas tų skundų negirdi – nei seniūnija, nei komunalininkai“,- sakė L. Vančienė.

Rugsėjį dar kartą paklausėme Jurbarko savivaldybės, kas daroma, kad Jurbarkas būtų apsaugotas nuo  ligas platinančių graužikų, kurie šmižinėja ne tik apie kanalizacijos šulinius, spraudžiasi į daugiabučių rūsius ir laiptines, bet ir „lankosi“ vaikų žaidimų aikštelėse.

Tačiau Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras pareiškė, kad  seniūnija apie mieste lakstančias žiurkes iki žurnalistės paklausimo nusiskundimų nei žodžiu, nei raštu nebuvo gavusi.

„Po ankstesnio paklausimo UAB ,, Jurbarko komunalininkas“ prie Dariaus ir Girėno gatvės daugiabučių namų nuotekų šulinių pagal savo galimybes užtaisė galimai žiurkių olas. Manau, kad žiurkės viešosiose miesto erdvėse negyvena. Jos veisiasi neprižiūrimose namų valdose, inžineriniuose tinkluose, daugiabučių namų rūsiuose“,- teigia seniūnas.

R. Kuras pripažįsta, kad pranešimą „dėl galimai žiurkių veisimosi apleistame ,, Šaltinėlio“ darželyje“, iš Jurbarko krašto samariečių gavo,  todėl šiuo metu seniūnijos įpareigotas UAB „Jurbarko komunalininkas“ atlieka žiurkių naikinimo paslaugos pirkimą.

„Tai gana brangi paslauga. Pirmiausiai, manau, pabandysim naikinti apleistame ,, Šaltinėlio“ darželyje. Taip pat kreipsimės į inžinerinius tinklus eksploatuojančias įmones dėl žiurkių naikinimo“,- savo atsakyme gyvenuJurbarke.lt paaiškino seniūnas.

Paslaugos kaina, net jei ji ir labai didelė, nėra priežastis nieko nedaryti, nors žiurkės slepiasi ne po krūmais viešosiose erdvėse, o spraudžiasi į gyventojų rūsius ar rausiasi pasišildyti prie kanalizacijos vamzdžių. Kovoti su žiurkėmis akmenimis užtaisant olas prie kanalizacijos šulinių, švelniai sakant, daugiau nei juokinga – tą pačią dieną jos jau buvo prasikasusios. Būtent olos ir patvirtina, kad žiurkės šmirinėja daugiabučių kiemuose.

Gyventojai nekalti, kad Jurbarke yra apleistų teritorijų, kuriomis savivaldybė nesirūpina daugybę metų, ir dėl miesto merdėjimo atsiradusių negyvenamų sodybų. Lėta valdžios reakcija į problemą dar kartą patvirtina, kad rajono ir miesto vadovams prioritetas yra pinigai, o ne mokesčius į biudžetą mokantys gyventojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *