Gyvenu Jurbarke

Taryba priešinasi mero diktatui

Antradienio pavakare susirinkęs jungtinis Jurbarko savivaldybės tarybų komiteto posėdis taip ir neprasidėjo – politikai nepatvirtino darbotvarkės, kurioje buvo siūloma svarstyti sprendimus dėl politinio pasitikėjimo pareigūnų skaičiaus didinimo, pritarimo vicemero kandidatūrai, laikinai  merą pavaduojančio tarybos nario paskyrimo. Jie šviesiai tiesiai pareikalavo, kad Skirmantas  Mockevičius nesikištų į  savivaldybės tarybos darbą.

Įsigaliojęs naujas Vietos savivaldos įstatymas nustatė mero kompetencijos ribas – jis pirmininkauja tarybos posėdžiams, bet nėra tarybos narys. Balandžio mėnesį Jurbarko savivaldybės taryba nusprendė, kad  savivaldybei užtenka 2 politinio pasitikėjimo pareigybių – administracijos direktoriaus ir vicemero. Tačiau akivaizdu, kad neturėdamas daugiau politinio pasitikėjimo pareigūnų etatų, S. Mockevičius nesugeba suformuoti koalicijos. Todėl teikė tarybai sprendimus dėl dar 4  papildomų pareigybių – antro vicemero, dviejų  mero patarėjų ir tarybos sekretoriaus pareigybių įsteigimo.

Kiek kainuos tokios komandos išlaikymas  mokesčių mokėtojams, rajono meras savo teikime neanalizavo, o posėdžio  dalyviams pareiškė, kad remiasi aplinkinių savivaldybių praktika, be to, yra gautas Vyriausybės atstovės Daivos Kerekeš teikimas, ir jei nebus patvirtinta posėdžių sekretoriaus pareigybė, „gresia teisinis procesas“.

Svarstyti mero pateiktus sprendimų projektus buvo nusiteikę tik valstiečiai ir socialdemokratai. Liberalas Gvidas Byčius pareiškė, kad jei taryba daugiau politinio pasitikėjimo pareigybių nepatvirtino, tai meras neturėtų daryti politikams spaudimo ir kažko reikalauti. „Daugumos pareiškimo svarstyti šiuos klausimus nėra,  o dėl Vyriausybės atstovo siūlymo, tai dar reikėtų diskutuoti, nes įstatyme tokios imperatyvios nuostatos  nėra“,- tvirtino G. Byčius.

Vidmantas Juzėnas papildė: „Jūs nieko nelaukit, per tarybos posėdį buvo pasakyta – tegul Vyriausybės atstovė dalyvauja diskusijose. Netinka, tegul kreipiasi į teismą – bus precedentas visai Lietuvai“.

S. Mockevičius reikalavo, kad tarybos nariai pasakytų, ar jiems tinka siūloma vicemero kandidatūra. Tarybos sprendimo projekte nurodyta, kad į šį postą siūloma „valstietė“ Audronė Balčiūnienė.

Jurbarko meras S. Mockevičius į šį nuotolinį posėdį jungėsi iš Suomijos, kur su funkcinei zonai „Tauragė+“ priklausančių savivaldybių merais domisi sveikatos apsaugos ir socialinių problemų sprendimais. Tarybos nariai šmaikštavo, kad meras Jurbarkui vadovauja iš Suomijos „nuotoliniu būdu“.

Neeilinis tarybos posėdis numatytas  birželio 12 dieną.

Socialinių tinklų nuotraukos

Atsakymų: 1

  1. Manau, kad primesti nuomonės, o tuo labiau reikalauti, net ir merui nevalia. Tik tartis ir dar kartą tartis. Ar tai su tarybos nariais, ar su mumis, čia gyvenančiais ir nebūtinai politiniais, bet ir ekonominiais klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *