Gyvenu Jurbarke

Už tikėjimą meru gavo kaip šlapiu skuduru

Susikvietę Skalvijos vaikų globos namų darbuotojus, Jurbarko savivaldybės meras Skirmantas  Mockevičius ir administracijos direktorė Rūta Vančienė pranešė, kad gegužės 1 dieną įstaigos neliks, o jiems bus išmokėtos išeitinės kompensacijos. Juodai apsirengusios  globos namų moterys jautėsi kaip per laidotuves – braukė ašaras ir netikėjo nei vienu mero „paguodos“ žodžiu, kad socialinių darbuotojų trūksta ir jos visos įsidarbins.

Vos prieš tris mėnesius, spalį, priimant sprendimą dėl likvidavimo, tarybos posėdyje piketavusius „Skalvijos“ globos namų darbuotojus meras prašė nepalikti vaikų ir žadėjo, kad „Jurbarko socialinės paslaugos“ užtikrins jiems geresnes, nuo vaikų skaičiaus nepriklausančias  darbo sąlygas, nes nelikus globotinių, individualios priežiūros darbuotojai galės eiti prižiūrėti paslaugų namuose laukiančių senelių. Dabar ir tai, kas anuomet atrodė kaip pasityčiojimas, seniai pamiršta. Susitikime su Skalvijos vaikų globos namų darbuotojais savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė informavo, kad  gegužės 1 dieną įstaigos neliks ir visi darbo santykiai nutrūks.

Tokia esą yra valstybės politika, ir savivaldybė turi ją vykdyti, nors vaikai kaip gyveno, taip ir po reformos gyvens  bendruomeniniuose globos namuose, tik pasikeis jų gyvenamoji vieta ir žmonės, kurie jais rūpinsis. O tai, psichologų teigimu, kone prilygsta artimųjų netekimui.  

L. Gardauskienė pranešė, kad „Jurbarko socialinės  paslaugos“ jau turi vaikų globą leidžiančią licenciją ir per artimiausią mėnesį teismas priims sprendimus dėl vaiko globėjo pakeitimo. Pasak vedėjos, į naują namą Jurbarke persikelti panoro devyni vaikai, sukomplektuotas ir kolektyvas, kuris juos prižiūrės.  „Skalvijos“ darbuotojams buvo paaiškinta, kiek kam priklausys išeitinių ir kokią ilgalaikę nedarbo išmoką jiems mokės „Sodra“.  

„Nesitikėkite, kad kažkas pasikeis. Tokia yra tarybos valia ir jūs čia niekuo dėti – nekaltinkite savęs“,- tą pačią mintį nusiminusiems darbuotojams „transliavo“ ir meras, ir administracijos valdininkai.

Bet labiausiai visus pribloškė  „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorės Sandros Klimienės kvietimas dalyvauti atrankose ir pateikta informacija, kad  Eržvilko socialinės globos namuose yra laisvų darbo vietų. S. Klimienė paragino sekti informaciją, skelbiamą įstaigos interneto puslapyje ir socialiniuose tinkluose.

Viešvilėje gyvenančioms moterims, o dauguma jų peržengusios 60-metį, darbo vieta už 50 km neatrodė  geras pasirinkimas, juolab, kad nemažai yra ir nevairuojančių. „Tikėjomės, kad su vaikais ir mes pereisime į kitą įstaigą. Dabar aišku, kad vaikai su mumis neliks, bus kiti darbuotojai. Tai pasakykite, kaip jiems paaiškinti, kodėl tokie dalykai vyksta“,- klausė ašaras braukiančios moterys, kurioms tik susitikime su meru paaiškėjo, kad jos yra išmetamos į gatvę.  

Būtent dėl to, kad tikėjo meru, į atrankas globos funkcijas perimančioje įstaigoje „Jurbarko socialinės paslaugos“ atėjo tik viena „Skalvijos“ darbuotoja, o ir ta pati liko lyg musę kandusi. S. Klimienė paaiškino, kad pasirinko tai, kas jiems atrodė geriausia.

Susitikimas su rajono meru S. Mockevičiumi  naudos davė tik tiek, kad globos namų vadovai galėjo išsakyti kas jau ilgą laiką slėgė jų širdis.  „Skalvijos“ globos namų direktorius Nerijus Jarilinas tiesiai pareiškė, kad meras visada buvo juo nepatenkintas, norėjo juo atsikratyti, todėl ir naikina įstaigą. Jei tiesiai šviesiai pasakytų išeiti, direktorius nesipriešintų – svarbu, kad išliktų globos namai, nebūtų nuskriausti darbuotojai, kurie „Skalvijoje“ dirba ne už atlyginimus, o iš idėjos ir savo gyvenimą yra pašventę vaikams.  

„Skalvijos“ globos namų direktoriaus pavaduotoja Jūratė Bastienė  neslėpė, kad žino, kurie kerštaujantys politikai suorganizavo naikinimą, bet tikėjosi, kad mero komanda, administracija  pakovos už darbuotojus Tačiau išgirdo tai, ko negalėjo net įsivaizduoti – eikit pasiimti išmokų, dalyvaukite atrankose…

“Jūsų komanda, mere, nesugebėjo mūsų žmonių apginti. Norėjom matyti bent vieną ar du žingsnius, kurie parodytų, jog tie, kurie jus išrinko, yra bent kiek svarbūs. Tikrai tikėjau, kad savivaldybės specialistai pasakys tiems, kurie skaito iš po stalo kitų surašytą tekstą, kad nereikia daryti tokių nesąmonių, nes turit išsaugoti žmones, įstaigą, rajono mokesčių mokėtojus. Bet to nebuvo. Jūs patikėjote mūsų likimus spręsti tiems politikams, kurie ačiū rašo su norine“,- priekaištavo J. Bastienė.

Iškalbingas faktas: paskutinius mėnesius veikiančiai įstaigai ir darbuotojų išeitinėms savivaldybė iš biudžeto skyrė daugiau nei 400 tūkst. eurų, o „Jurbarko socialinės paslaugos” biudžetas šiemet padidėjo gerokai daugiau nei 600 tūkst. eurų. Jurbarko meras S. Mockevičius  „Skalvijos“ darbuotojams patvirtino, kad „Jurbarko socialinės paslaugos“ įsteigti 38 nauji etatai.

Ar reikėjo sunaikinti 20 darbuotojų turinčią įstaigą, kad įsteigtų 38 naujus etatus? Į šį klausimą niekas neatsakys, nes tokia politikų, „ačiū rašančių su nosine“ valia.

Atsakymų: 5

  1. Su Skalvijos namais bendrauju jau daug metų, lankau ir globoju ne vieną šių namų auklėtinį. Tik šių nuostabių darbuotojų dėka, vaikai jaučiasi kaip tikrose šeimose. Kas bus su šių namų auklėtiniais iš kurių atims mamą(auklėtoją, auklytę) apie tai mūsų politikai negalvoja, nes jiems visiškai tai nerūpi. Jiems nerūpi nei vaikai , nei darbuotojai

  2. Tie vaikai yra pripratę prie visų darbuotuojų, visada pasisakydavo kai jiems būdavo sunku, kai kurie vaikai augo nuo mažens su tom darbuotojom, tik nevisi supranta visiems svarbu tik pinigai, o kas paklaus vaikų, kaip jie jaučiasi ar jie nori būti su nepažįstamais žmonėmis…? Aš pati augau globos įstaigoje visos darbuotojos mane ir mano brolius bei sese priėmė šiltai… Aš pati kai sužinojau, kad atleidinės auklytes bei auklėtojas tikrai gavau šoka… Dabar tik vienas klausimas kyla kas bus su mano broliais ir sese ar jie bus išskirstyti ar jiems bus gerai su nepažįstamais ar galėsiu juos lankyti… Tiesiog plyšta širdis gaila, kad meras toks beširdis niekšas, išvis kaip jis gali vadint save meru toki mera tik už ausų ir į pušį pakabint bent ten pritaps nupušėlis ,,avinas,,…

    1. Labai teisingai Laimute parašei.Manau kiekvienas vaikas pripranta tiek prie darbuotojų,tiek prie namų-kuriuose gyvena,tiek prie visos aplinkos.Bet deja niekam neįdomu kokia bus tų vaikų emocinė būsena.

  3. Tikrai taip, sese, pritariu tau. Kodėl atleidžia žmonis, kurie mylėjo darbą? Reikia viešint būtinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *