Gyvenu Jurbarke

Visuomenės atstovams – valdžios lojalumo testas

Ketvirtadienį savivaldybės taryba patvirtino naujos sudėties Apdovanojimų komisiją. Nors savivaldybės administracija kvietė visuomenę siūlyti kandidatus į komisijos narius, jų lojalumą tikrino tarybos nariai, akivaizdžiai proteguodami politiškai patikimus, su valdančiosiomis partijomis  susijusius visuomenininkus.

Kadencijos laikotarpiui tvirtinamą savivaldybės Apdovanojimų komisiją, kuriai patikima įvertinti labiausiai nusipelniusius visuomenės atstovus, sudaro devyni nariai – penki taryboje dirbantys politikai ir keturi visuomenės atstovai.  Spalio 26 dienos tarybos posėdyje  į komisiją buvo pasiūlyti net aštuoni politikai, tačiau balsuojant buvo atmesti visi trys opozicijos pasiūlyti kandidatai – Darius Virvilas, Elvyra Vainauskienė ir Zita Sorokienė.

Daugiausiai, net 21 tarybos narys balsavo už Danutę Lapienę,  po 15 balsų surinko komisijos pirmininku paskirtas Daivaras Rybakovas, Inga  Molevaitė, Kazimieras Šimkus ir Donatas Jackis. Pastarasis  tapo Apdovanojimų komisijos pirmininko pavaduotoju.

Politikai nebūtų politikai, jei nesiverstų per galvą, stengdamiesi į savo tarpą neįsileisti nelojalių piliečių, todėl savivaldybės išplatintas kvietimas siūlyti į komisiją visuomenės atstovus, pasak opozicijos narių, tebuvo dūmų uždanga patikliesiems.  

Iš šešių visuomenės pasiūlytų kandidatų tarybos nariai balsavimu atsirinko keturis. Jurbarko  krašto verslininkų organizacijos į Apdovanojimų komisiją pasiūlyta Jurbarko miesto centro bendruomenės pirmininkė tegavo aštuonis balsus. Politikai atmetė ir  Jurbarko socialdemokratų pasiūlytą Antaninos Tunaitienės kandidatūrą – už ją balsavo dešimt tarybos narių.

Komisijos nare tapo Žindaičių bendruomenės kandidatė Andžela Petraitienė,  Liberalų sąjungos kandidatas Remigijus  Brazaitis, Kultūros ir meno tarybos pasiūlytas Gintaras Zareckas ir  Jurbarko kultūros centro choro „Saulė“ kandidatė  Vilma Petraitienė.  

Tiesiai šviesiai valdžiai tiesą į akis rėžiantis Gintaris Stoškus iš karto po balsavimo pareiškė, kad tokios sudėties komisija negali būti laikoma objektyvia, nes yra sudaryta partiniu  Liberalų sąjūdžio pagrindu.

Pasak tarybos nario, nenormalu, kad kandidatų pasiūlymui buvo skirtos vos kelios dienos – nuo rugsėjo 6 d. iki 15 d., kai tuo tarpu  Sveikatos priežiūros įstaigų  stebėtojų tarybon kandidatus buvo galima siūlyti  visą mėnesį.

„Šitaip nedaroma. Bet jei jūs jungiat buldozerį, ateis laikas, kai jis pradės klimpti ar visai nugrius“,-  piktinosi  tarybos narys.

Nenormalu ir tai, kad toje pačioje komisijoje posėdžiaus vieni su kitais visiškai susiję asmenys. Gintaras Zareckas dirba  Jurbarko kultūros centre kartu su  tarybos nare Danute  Lapiene, kuri vadovauja chorui „Saulė“, pasiūliusiam  į Apdovanojimų komisiją Vilmą Petraitienę. Ši taip pat negalėtų būti visiškai objektyvi, nes dirba savivaldybės finansuojamoje įstaigoje „Jurbarko socialinės paslaugos“ ir socialiniuose tinkluose demonstruoja savo artimą bičiulystę su vicemere Audrone Balčiūniene bei  savivaldybės administracijos  Finansų skyriaus vedėja Audrone Stoškiene.

Pasitikėjimas Apdovanojimų komisija turėtų būti absoliutus, kad visuomenė neabejotų jos priimtais sprendimais. Bet Jurbarke, deja, niekam nebūna staigmena, kai garbingiausi apdovanojimai skiriami valdžiai lojalių bendruomenių atstovams.

Socialinių tinklų nuotraukos

Atsakymų: 1

  1. Iškreiptų veidrodžių komisija ir tiek, sudaryta iš vietos politikams lojalių narių, mažai žinomų visuomenei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *