Gyvenu Jurbarke

Ant žvyrkelio – velėnų arimai

Valstybės išminčiai jau bene du dešimtmečiai ieško būdų, kaip atgaivinti regionus, bet pagrindiniam dalykui – keliams, pinigų neranda, nors būtent keliai sulaukia daugiausia kritikos.  

AB „Kelių priežiūra“ daugiausia kritikos sulaukia dėl retai ir aplaidžiai prižiūrimų valstybinių žvyrkelių. Priekaištai dažniausiai būna pagrįsti, nors kelininkai ir randa kuo pasiteisinti.

Šią savaitę rajono gyventojai atsiuntė kelio Žindaičiai – Pavidaujys nuotraukas. Po kelininkų  atliktų priežiūros darbų kelias tapo arimu – į vidurį suversti akmenys, velėnos, šiukšlių krūvos ne tik trukdė normaliai važiuoti, bet ir gadino automobilių važiuokles bei kėbulus. „Iškniso ir namo – liko kalvos po puse metro“,- pastebėjo  pavidaujiškiai.

Pasak gyventojų, ta pati situacija buvo ir sausio mėnesį – tada taip pat daugeliui sunkiai sekėsi pasiekti namus. „Suprantama, kelius reikia tvarkyti. Bet jei pradėjo, tegul užbaigia“,- pastebėjo nuotraukas atsiuntęs žmogus.

AB „Kelių priežiūra“ teiravausi, kokiais kelio priežiūros standartais vadovaujasi kelininkai, žvyrkelio viduryje paliekantys sustumtas  velėnų ir akmenų krūvas, ir ką atsakyti  jų paslaugų kokybe nepartenkintiems gyventojams.

Gegužės 26 dieną Tauragės kelių tarnybos vadovas Darius Spancerna atsakė, kad nuotraukos darytos darbo proceso metu.

„Šiuo metu yra įsibėgėję ne tik greideriavimo darbai, bet ir užaukštėjusių kelkraščių

žeminimo darbai, kad vanduo nutekėtų kuo greičiau nuo kelio ir nesiformuotų duobės kelyje. Tas

yra labai svarbu. Stengiamės operatyviau gerinti gyventojams kelius, esančius Jurbarko meistrijos veiklos zonoje. Minėtame kelyje vyko darbai su taip vadinamomis „lėkštėmis“, tad kadangi velėnos kelyje ir kelkraščiuose buvo daug, ji buvo „išdaužoma“, – rašoma atsakyme.

D. Spancerna tikina, kad kelias jau sutvarkytas, bet siekiant dar geresnės dangos, ateinančią savaitę planuojama dar kartą jį greideriuoti.  

„Tokiu būdu kelias bus tinkamai paruoštas saugiam eismui organizuoti“,- tvirtina Tauragės kelių tarnybos vadovas.

Kitos savaitės kelininkai nelaukė. Gavę žurnalistų paklausimą, jau šiandien (penktadienį) greideriavo žvyrkelį. Keista, kad reikėjo tiek laukti – juk aišku, kad ir atliekant priežiūros darbus, kelias turi būti saugus, nes tuo metu juo vyksta įprastas transporto eismas. Ir jei jau gyventojams kyla abejonių, ar pavyks parvažiuoti namo, ir be parodymo pirštu  aišku, kas turėtų prisiimti kaltę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *