Gyvenu Jurbarke

Jurbarkiečių traktoriai – „sargyboje“ prie Seimo

Trečiadienį Vilniaus Gedimino prospekte uodui nosies nebuvo kur įkišti:  prospektą aklinai uždarė Lietuvos ūkininkų traktoriai. Nors buvo suplanuota, kad traktorių žygyje dalyvaus apie 500 ūkininkų, į sostinę iš visos Lietuvos suvažiavo bene 1300 plieninių žirgų. Ūkininkus palaikė ir miškininkai, žygin išsiruošę su savo sunkiasvorėms miškovežėmis.

Po šiek tiek daugiau nei 5 valandų  kelionės, antradienį, apie 15 val. į sostinę įvažiavo ir Jurbarko krašto ūkininkų traktorių kolona. Ji prisiparkavo aikštelėje šalia Seimo.

Gausiausiai atstovaujamas Stakių kraštas – kolonoje stakiškiai į Vilnių nuvairavo net 5 traktorius.

„Stakiai yra Stakiai, mes visi už vieną, vienas mūsų – už visus atstovės. Džiaugiuosi, kad tapau iniciatoriumi. Savo laužo nesusiorganizavome, tai nuvažiavau prie pagrindinio, kur  buvo Raimundas. Gal man pirmam jis ir pasiūlė važiuoti į Vilnių. Paraginau vieną, kitą ūkininką – ir štai, kartu atvyko Vidmantas Mockevičius, Vytautas Puidokas, Sigitas Lebedinskas,  Aurimas Bačiulis“,- pasakojo  Rolandas Kačiukas.

Jam, kaip organizatoriui, atiteko garbė į sostinę įvežti Stakių vėliavą.  

„Toks įvykis pirmas ne tik per Lietuvos nepriklausomybės  laikotarpį – pirmas visoje 700 metų Vilniaus istorijoje. Garbė čia dalyvauti, ir garbė parodyti, kad Lietuvos ūkininkai yra vieningi ir stiprus“,- sakė R. Kačiukas.   

Pirmoji protesto diena nebuvo lengva. „Po žaibų ir sirenų“, kurios sudrebino visą sostinę ir privertė išgirsti ūkininkų techniką net tuos, kurie nenori žinoti, kur yra kaimas,  mūsų vyrai tik apie 19.30 val. grįžo į viešbutį, kuriame apsistojo. Visi iki paskutinės siūlės permirkę, bet laimingi. Tiek ūkininkų, pasak Rolando, Vilnius dar nėra matęs.

„Daug ne tik traktorių, labai daug žmonių susirinko mūsų palaikyti. Sunku pasakyti, ko daugiau – atvažiavusių iš įvairiausių šalies kraštų, ar vilniečių, bet ir jų tikrai nemažai buvo“,- sakė ūkininkas.

Šiandien Vilniuje protestavo ir didelis būrys Jurbarko ūkininkių. Nuotraukoje – Raimundas Girdžius ir Vidmantas Mockevičius.

Traktoriais į Vilnių atvyko 20 rajono ūkininkų, bet šiandien palaikyti  žygio dalyvių atvažiavo du autobusai jurbarkiečių, daug pavienių ūkininkų atvyko savo automobiliais. Pakalbinti, jie  neslėpė nusivylimo vyriausybėje dirbančiais politikais. Nors mitinge pasirodė abu ūkininkų gyvenimą reguliuojantys  ministrai, nieko naujo jie nepasakė. „Mazgotė, ne ministras – nesuprasi, ką mekena“,- piktinosi jurbarkiečiai žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku.

Rytoj – antroji akcijos diena.  Aikštėje turėtų pasirodyti prezidentas Gitanas Nausėda, kuris šiandien, pasak ūkininkų, nuo mitinguotojų bandė pasislėpti Raseiniuose.

Jurbarko ūkininkų atsiųstos nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *