Gyvenu Jurbarke

Kur karaliai pėsti vaikšto … geriau neiti?

Tualetų Jurbarke trūksta – pasakytų kiekvienas, kurį staiga prispirtų būtinas reikalas apsilankyti ten, kur karaliai vaikšto pėsti. Tačiau dar didesnė problema yra jų priežiūra, nes einant pro biotualetus, iš tolo riečia nosį.

Ypač daug neigiamų atsiliepimų girdėti apie Jaunimo parke stovinčio  biotualeto priežiūrą. Jo durys beveik visą laiką atlapos, todėl šlapimo rūgšties kvapas palydi visus pro šalį einančius žmones, pasiekia net tuos, kurie sumano pasėdėti ant  šalia tako stovinčio suolelio. Žinoma, kalti dėl to tualetu pasinaudoję žmonės, tačiau ir ant jų pykti negalima. Pasak parko lankytojų, tualetas visada pilnas, todėl viduje kvapas graužia akis ir durys atidaromos specialiai – kad bent kiek prasivėdintų.

Panašu, kad ne kitokia padėtis ir prie kitų septynių mieste stovinčių biotualetų. Nors UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius, nuo šios savaitės dirbantis  vicemeru, Edmundas Mačieža ir tikina, kad tualetai apžiūrimi kiekvieną dieną ir tvarkomi pagal poreikį, o plovimas reikalingas  vieną kartą per savaitę, panašu, kad jie plaunami tik kas dvi savaites.

Jurbarko savivaldybės administracijos  Dokumentų skyriaus parteiktame atsakyme nurodoma, kad plovimas asenizacine mašina kainuoja 13,75 Eur (be PVM), o už kiekvieno tualeto priežiūrą per mėnesį seniūnija sumoka 27,24 Eur (be PVM).  

Geriau prižiūrimi  konteineriniai tualetai, tačiau ir jų priežiūra  nepalyginamai brangesnė. Už konteinerinio tualeto, esančio prie Karių kapinių, priežiūrą savivaldybė kas mėnesį „Jurbarko komunalininkui“ sumoka 1636 eurus. Tiek kainuoja vanduo ir nuotekų tvarkymas, elektra, popierius, iš tų pačių pinigų mokamas atlyginimas tualetą (VIENĄ!) prižiūrinčiam žmogui.

Jurbarko autobusų stotyje įrengtas konteinerinis tualetas prižiūrimas  UAB „Jurbarko autobusų parkas“ darbuotojų. Įmonė dalyvavo savivaldybės paskalbtuose paslaugos viešuosiuose pirkimuose  ir pateikė pasiūlymą prižiūrėti tualetą už 1200 eurų per mėnesį.

Savivaldybės administracija pasidalijo ir autobusų stoties konteinerinio tualeto  ateities planais. Atidarius naująją autobusų stotį, kurioje bus viešasis tualetas, senąjį konteinerinį tualetą ketinama perkelti į miestą.

Į kurią konkrečiai vietą, dar nenuspręsta. Tačiau iš savivaldybės administracijos Dokumentų skyriaus pateikto atsakymo aišku, kad  Nemuno – Mituvos poilsio zonoje, kur pasivaikščioti ateina  tikrai daug žmonių, naujų tualetų  statyti neketinama. Savivaldybė rodo pirštu į prie Mituvos statomą degalinę „Circle K“, kur bus viešasis tualetas.

Biotualetai yra prie Mažųjų laivelių prieplaukos ir „Feisbuku“ pramintoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie Jurbarko turgaus. Naujamiesčio gyventojų pasivaikščiojimo zonoje – panemunės take nuo Lauko gatvės į rytus tualetų nėra. Matyt, miesto šeimininkų galvose dar gyvas supratimas, kad gamtiniams reikalams atlikti skirti krūmai.

Į juos pasuka ir nemažai atvykstančių apsipirkti į turgų, nors automobilių stovėjimo aikštelėje yra biotualetas. Miestiečiai reikalui prispyrus eina į turguje įrengtą  tualetą, kuris  prižiūrimas nepalyginamai geriau. Turguje prekiaujančios moterys  nelinksmai juokauja, kad už pasinaudojimą tualetu reikėtų rinkti pinigus, nes į jį einantys turguje net neketina ką nors pirkti.

Buvęs „Jurbarko komunalininkas“ direktorius E. Mačieža taip pat stebisi, kad viešųjų tualetų paslauga teikiama nemokamai – už tualetų priežiūrą mokama iš miesto tvarkymui savivaldybės biudžeto skirtų lėšų. Tik ar apmokestinus tualetus nekiltų grėsmė  rasti prie jų nemalonių „dovanėlių“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *