Gyvenu Jurbarke

Mokestis už pergalę – varguolių sąskaita

Krepšinio isterija baigėsi, ir jau galima pasveikinti vyrus su pergale. Žinoma, pirmiausia samdytus veteranus – panevėžietį Mindaugą Lukauskį ir klaipėdietį Tomą Delininkaitį. Mat būtent jie  „Jurbarkui – Kariui“  nuskynė pergalę. Dar – Sakalinės kariams ir tiems keturiems Jurbarko vaikinukams.   

Nesakau, kad nesmagu džiaugtis tokiu įvykiu. Man ypač patinka fejerverkai gerokai po vidurnakčio. Jei jau švęsti, tai nėra ko naktimis miegoti, o padauginus alaus (gal ir ne tik?), gali pasirodyti, kad niekas, visai niekas, tokią naktį ir nemiega. Tai kas, kad rytą išauš pirmadienis, ir daugeliui reikės į darbą, o meras, gavęs palaikyti čempionų taurę, poilsio dieną gali suteikti tik savivaldybės darbuotojams. Bet jie ir taip pusę dienos rūko ir kavą geria, o kitą pusę snausdami popierius į stalčius dėlioja.

Taigi – laimėjome. Džiaugiasi visi, dar prisimenantys Sabonio ir Chomičiaus laikus, kai jie plūkėsi prieš orkų karo komandą, kuriai ir patys ne vieną kartą buvo padėję iškovoti pergalę. Tada ne pinigai vedė vyrus į kovą, o idėja, principas, ambicijos, sportinė aistra. Gal ir dabar kažkiek jos yra, bet „iš idėjos“ veteranai už Jurbarko vardo garsinimą tikrai nekovoja. Antraip iš savivaldybės biudžeto nereikėtų skirti šimtų tūkstančių eurų.

Dar apie pinigus. Kone iškart po pergalės  komandos vyriausiasis treneris ir vadovas  Povilas Valaitis toliaregiškai pareiškė: „Pakilti gali labai greitai, bet gali ir labai greitai nukristi. Puikus pavyzdys – Gargždų komanda. Smagu, laimėjo, išėjo, bet kai po to reikia užsidaryti, bankrutuoti, likti neteisingiems prieš žaidėjus… Mes į NKL ėjome tik užsitikrinę, kad turėsime garantinį biudžetą su trupučiu rezervo.“

Tai ne tik pasidžiaugimas savivaldybės skirtais pinigais, bet ir įspėjimas tarybai: norėsite, kad Lietuvos krepšinio lygoje nepadarytume gėdos, jums kainuos  – ir net kelis kartus daugiau nei šiemet.

„Man atrodo, kad didžiausias klausimas yra garantinis biudžetas, minimalus – 800 tūkst. eurų, bet turbūt visi supranta, kad su tokia suma būsi lentelės pabaigoje. Man šis klausimas yra didesnis, o salę tikrai įmanoma išspręsti lengviau nei surinkti 800 tūkst. eurų. 

Šiek tiek jau kalbėjome su Jurbarko valdžia, vicemerais, jie sako, kad tikrai nesakome ne, bet dabar jie negali garantuoti, kad skirs reikalingą sumą iš savivaldybės biudžeto. Biudžetinius pinigus svarsto taryba, savivaldybė gali apie tai galvoti, bet negalima aklai iškart pasakyti, kad duosime tikrai”,- po pergalės “BasketNews” sake P. Valaitis.

Pagaliau, juk ir mūsų gimnazijos sporto salė tikrų tikriausia varguolė, nutriušusi, neatitinka Lietuvos krepšinio lygos reikalavimų turėti bent 1200 vietų, o mūsiškė  talpina vos 500 žiūrovų. Kas ją remontuos, pritaikys? Žinoma savivaldybė, už mūsų visų pinigus jau pažadėjo salės rekonstrukciją.

Salei atnaujinti nebūtų gaila. Juk ir mūsų vaikai gimnazistai ten sportuoja, tai gal to net ir skaičiuoti nereikėtų. Bet apmaudu, kad savivaldybė ilgus metus ant salės parketo  nematė pro stoglangius prilašėjusių balų, o štai krepšinis – pirmoje vietoje.

Bet  kai tokius dalykus finansuoji ne savo, o mokesčių mokėtojų pinigais, negi gaila? Arūnas Stasiūnas, kažkada pavadinęs save „eksvaldininku“, teisingai pasiūlė: „Kitam sezonui perkam Gintarą Einikį ir į LKL. Gintaris Stoškus sakė, kad LKL prezidentas Remigijus Milašius geras draugelis ir gali patarpininkauti“.

Bet Gintaris Stoškus, tarybos narys, sakė ir dar kai ką: duokim LKL puse milijono, ir būsime čempionai. Beje, neprieštaraučiau, juk viskas – dėl garbės. Jei ne Jurbarko, tai bent mero Skirmanto. Taip smagu būtų jam dar kartą palaikyti čempionų taurę.

O jei iš tiesų, tai dar siūlyčiau nepagailėti pinigų kovingų vyrų premijoms. Biudžete yra ne vienas „limonas“. Jei darbo vietų kūrimui paremti  ir pritrūksta kokio šimtuko kito, tai pašalpoms – niekada. Kreipiuosi į tarybos narius: negailėkit, brolyčiai, geram tikslui, suveržkite tai biudžeto eilutei diržus. Kam duona, jei džiaugiamės tik žaidimais?

P. S. Gal nauja Jurbarko savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovė Audronė Stoškienė galėtų patikrinti, ar „už pergalę“ sumokėti visi mokesčiai valstybei , tarp jų ir GPM?

Nuotraukos iš interneto platybių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *