Gyvenu Jurbarke

Rudiems centams beliko metai

Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimo įstatymo projektą, kuriuo nutarta 1 ir 2 euro centų monetų atsiskaitant grynaisiais pinigais. Nuspręsta, kad prekių galutinė suma bus apvalinama. Už įstatymo projektą balsavo 65, prieš 20, susilaikė 31 parlamentaras.

Įstatymas įsigalios nuo ateinančių metų gegužės 1 dienos, kai visi kasos aparatai bus pritaikyti naujiems išmaniesiems reikalavimams. Atsiskaitant už prekes grynaisiais pinigais, galutinė už vienu metu įsigyjamas prekes apskaičiuota suma bus suapvalinama iki 5 ar 10 centų.

Numatoma, kad galutinė apskaičiuota suma, kuri baigiasi 1 arba 2 euro ct, bus apvalinama į mažesnę pusę iki 0, o suma, kuri baigiasi 3 arba 4 euro ct, apvalinama į didesnę pusę iki 5. Tuo tarpu suma, kuri baigiasi 6 arba 7 euro ct, būtų apvalinama į mažesnę pusę iki 5, o galutinė apskaičiuota suma, kuri baigiasi 8 arba 9 euro ct, apvalinama į didesnę pusę iki 10.

Apvalinimas nebus taikomas atsiskaitant negrynaisiais pinigais, dovanų kuponais, lojalumo kortelėse sukauptais pinigais, socialinėmis kortelėmis bei išmokant pensijas ir kitas socialines išmokas, net ir gaunant jas grynaisiais pinigais.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *