Gyvenu Jurbarke

Skirsnemunėje prasideda  milžiniškas projektas

Kelis metus trukusi Skirsnemunės bendruomenės kova su vėjo jėgainių statytojais  pralaimėta – prasideda milžiniškos statybos, į kurias ketinama investuoti  100 mln. eurų.

Vėjo energetikos vystymo bendrovė „Green Genius” išplatino pranešimą, kad Skirsnemunės vėjo parke jau pastatyta pirmoji vėjo turbina, o iš Klaipėdos jūrų uosto jau keliauja dar 11 turbinų, kurios iškils 240 metrų virš žemės. Kiekviena jų susideda iš 13 pagrindinių dalių. Vienos turbinos pervežimas į parką gali užtrukti iki 48 valandų, kadangi dėl sudėtingos logistikos jos turi būti gabenamos naktį. Iki balandžio pabaigos iš Klaipėdos visas turbinas planuojama atgabenti  į būsimą parką.

Šioms vienuolikai turbinų prireikė daugiau kaip 80 km elektros kabelių, kurie buvo nutiesti statybų aikštelėje. Tai maždaug tiek pat, kiek sudaro atstumas tarp Vilniaus ir Varėnos, tarp Amsterdamo ir Roterdamo, arba tarp Edinburgo ir Glazgo.

Turbinų pamatams sunaudota 880 kubinių metrų betono, t. y. maždaug tiek pat, kiek prireiktų nedideliam daugiabučiui ar nedideliam gyvenamųjų namų kompleksui. Kiekvienos turbinos pamato skersmuo yra 25,5 metro, t. y. šiek tiek daugiau negu Olimpinio plaukimo baseino plotis. Kiekvienam turbinos pamatui sumontuoti taip pat prireikė 60-70 polių, kurių ilgis svyruoja nuo 12 iki 16 metrų. Tai reiškia, kad vieno polio aukštis prilygsta penkių aukštų pastatui.

„Gren Genius“  pranešime teigiama, kad Jurbarko vėjo jėgainių parkas su šiomis vienuolika turbinų ir 63 MW galia pradės veikti jau 2025 metais. Statybų pradžia netrukus laukia ir antrojo šio parko etapo, sudarančio dar 17 MW.

Iš viso 80 MW galios Jurbarko vėjo parkas sudarys apie 8 proc. dabartinio Lietuvos vėjo jėgainių portfelio. Jis tieks žaliąją elektros energiją Lietuvos įmonėms ir padės sutaupyti daugiau kaip 130 000 tonų CO2 per metus. Į šio vėjo jėgainių parko statybą Jurbarko rajone „Gren Genius“ investuoja daugiau kaip 100 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *