Gyvenu Jurbarke

Vandens turizmo Jurbarkui nereikia – priglaudė  Šakiai (video)

Šią vasarą daug kas klausia, kur dingo laivas iš Pilies prieplaukos, ir kodėl važiuojant  Rojaus keliu  nebeliko   kur sustoti užkąsti, išgerti kavos, pasigrožėti  unikalia panemunės panorama. Daugelis jau girdėjo, kad Jurbarko savivaldybės politikai nusprendė panaikinti Pilies prieplauką, kurioje ketverius metus švartavosi „Bisena“, tačiau priežastys taip ir liko nutylėtos.

Nemuno vandenis skrodžiantis laivas „Bisena“ daugeliui atrodė esantis Jurbarko krašto pasididžiavimu, bet šią vasarą jis priverstas švartuotis kairiajame Nemuno krante, Panemunės prieplaukoje ties Gelgaudiškiu. Jurbarkiečiam ten nėra labai patogu nuvykti, o ir Rojaus kelias be laivo, suteikiančio Nemunui gyvybės, nebeatrodo toks patrauklus.

Nors „Bisenos“ savininkams – jurbarkiečių Grumuldžių šeimai priverstinė emigracija į kitą Nemuno pusę didelių  rūpesčių nesukėlė, mūsų kraštas dėl to nemažai nukentėjo. Pirmiausia, neprižiūrima liko ir dilgėlėmis apaugti baigia aikštelė prie Nemuno ties Pilies kaimu – vienintelė vieta, kurioje tarp Kauno  ir Jurbarko buvo galima išgerti kavos įsitaisius pievoje ant Nemuno kranto. Antra, nuostolių patiria biudžetas, nes laivo savininkai prieplauką nuomojo ir už jos naudojimą mokėjo nuomą ne tik vasarą, bet ir žiemą. Kad mūsų krašto svečiai neteko  unikalios pramogos pasižvalgyti į pilis nuo Nemuno, aišku ir taip.

Pilies prieplaukos pontonas, įrengtas už Europos Sąjungos pinigus ir skirtas naudotis plačiajai visuomenei, atiteko turtingiems laivų savininkams, norintiems savo laivus laikyti Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje. Politikai nusilenkė jiems,  priimdami sprendimą neleisti  Mituvos prieplaukoje laikyti ilgesnių nei 10 metrų ir daugiau nei 12 keleivių talpinančių laivų.

Vandens turizmui tai yra apykaklis, nes didesnes turistų grupes gali priimti tik ilgesni ir talpesni už paprastus katerius upių laivai.

Kam atiteko už  Europos sąjungos pinigus pastatytos prieplaukos pontonas, išgirsite „Daiva kalbina“ interviu su  „Bisena“ kapitonu Antanu Grumuldžiu.

(Bus papildyta Jurbarko savivaldybės komentaru).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *