Gyvenu Jurbarke

„Dalyvauk Jurbarke“ sulaukė dešimties idėjų

Gegužės 3 d. Jurbarko savivaldybė paskelbė gyventojų pateiktas idėjas, kurioms finansuoti iš rajono biudžeto skirta 15 tūkst. eurų. Kuri konkrečiai idėja bus finansuota, priklausys nuo gyventojų apsisprendimo – balsavimas savivaldybės interneto puslapyje jau prasidėjo ir truks iki gegužės 21 dienos.

Daugiausia idėjų pateikė Jurbarko gyventojai.  Prie Nemuno siūloma už 15 tūkst. eurų atnaujinti  apleistą tinklinio aikštelę, o Jurbarko teniso klubo, įkūrusio kortus  Imsrės poilsio zonoje, norėtų už 12,2 tūkst. eurų įrengti žiūrovų tribūnas. Panašiai tiek kainuotų ir šviečiančių sūpynių parkas prie Mituvos upės Jurbarko dvaro parko teritorijoje. Idėjos autoriai nurodo, kad tai galėtų būti tęstinis projektas, įgyvendinamas per keletą metų – naktį šviečiančios sūpynės atgaivintų patrauklią, tačiau menkai įsavintą Dvaro parko teritoriją už pietinio fligelio, o šviesa šiai vietai suteiktų magiškumo. Nauda visuomenei – suptis galėtų ir maži, ir seni, atsirastų nauja poilsio vieta miesto gyventojams ir renginių dalyviams.

Likę septyni projektai – iš kaimo bendruomenių. Viešviliečiai ežero pakrantės sutvarkymui prašo 14,2 tūkst. eurų, Smalininkų gyventojai  norėtų įsirengti maudymosi vietą greta Beržų gatvės, Raudonėnų kaimo gyventojai pageidauja krepšinio aikštelės.

Keli kiti projektai kelia nuostabą, kodėl tai turėtų būti gyventojų rūpestis. Smalininkų gyventojai norėtų pinigus skirti laiptų į mokyklą remontui ir apšvietimui. Veliuoniškiai prašo lėšų  takui per kapines suremontuoti, o Seredžiaus gyventojai siūlo 3 tūkst. eurų skirti seniūnijos darbuotojų pradėtam darbui tęsti – lėšų trūksta istoriniam parkeliui įrengti.  Visi šie pasiūlymai, panašu, gimę iš žmonių nevilties sulaukti savivaldybės dėmesio gyvenamosios aplinkos infrastruktūrai ir seniai juos varginančioms problemoms spręsti.

„Dalyvauk Jurbarke“ rengiamas pirmą kartą ir lėšų gyventojų iniciatyvoms politikai skyrė minimaliai, tik 15 tūkst. eurų, už kuriuos jokio rimtesnio projekto įgyvendinti neįmanoma.  Idėjų generatorių pernai pirmą kartą paskelbusi Šilalės savivaldybė tam skyrė 20 tūkst. eurų, šiemet suma padidėjo iki 70 tūkst. eurų. „Dalyvauk Tauragėje“ finansuoja net trijų kategorijų projektus: didelės vertės, mažos vertės ir mažos vertės kaimo teritorijose.

Norėdami atiduoti balsą už kurį nors projektą, Jurbarko savivaldybės puslapyje  turi jį pažymėti, nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą ir mobiliojo telefono numerį. Paspaudus balsavimo mygtuką, į telefoną  ateina žinutė su penkių  skaitmenų kodu – jį reikia įrašyti  balsavimo laukelyje. Balsuojant galima pažymėti iki trijų projektų. Sėkmingai viską atlikus, kompiuterio ekrane pasirodo pranešimas: „Viskas, jūsų balsas įskaitytas!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *