Gyvenu Jurbarke

Į Turiną – atsipalaiduoti nuo atliekų tvarkymo 

Vos keturis mėnesius Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui vadovaujanti Donvina Arlauskienė  balandžio pradžioje būrį administracijos specialisčių išsivežė pramogauti į Italiją. Įmonės darbuotojams toks naujosios vadovės poelgis neatrodo  suderinamas su rimtu požiūriu į darbą, ypač po to, kai savivaldybių politikams  atviru tekstu  kalbama apie bankrotą ir reikalaujama skirti iš biudžeto šimtus tūkstančių eurų  bendrovės nuostoliams padengti.

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose užfiksuota, kaip smagiai Turine leidžia laiką šešios  Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojos – direktorė Donvina Arlauskienė, jos pavaduotoja Rimantė Gailienė, Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė, buhalterė – apskaitininkė  Laura Statkuvienė,  kontrolierė Martina Skėrienė ir ką tik įmonėje pradėjusi dirbti komunikacijos specialistė Irūna Poškaitė.

Savaitės pradžioje visų jų nebuvo darbe, tačiau niekas iš įmonės darbuotojų negalėjo pasakyti, kas šiuo metu vadovauja 38 darbuotojus turinčiai įmonei. Nusiuntus paklausimą  komunikacijos specialistei, buvo atsakyta, kad „Darbo kodeksas numato darbuotojų teisę į kasmetines atostogas, tokia teisę pasinaudojo Bendrovės direktorė“.

Apie kitų darbuotojų kelionės tikslus į Italiją, I. Poškaitė nutylėjo, pasiteisindama, kad „Bendrovė negali nei pakomentuoti, nei atsakyti, kaip Bendrovės darbuotojai leidžia laiką ne darbo metu“.

Iš to galima numanyti, kad ne tik direktorė, bet ir visos penkios administracijos darbuotojos Turine lankėsi atostogų metu.

Jei tikrai taip yra, UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro akcijų valdytojai – Jurbarko, Tauragės, Pagėgių ir Šilalės merai turėtų paaiškinti visuomenei, kodėl įmonė, atsidūrusi, kaip aiškina jos vadovė, ant bankroto slenksčio,  vienu metu išleidžia atostogauti net penkias atsakingas darbuotojas, kai tuo pačiu metu atostogauja dar ir bendrovės vadovė.

Darbo kodeksas numato, kad už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos išdirbus bent pusę darbo metams tenkančių darbo dienų. D. Arlauskienė to niekaip negalėjo padaryti, nes pradėjo įmonei vadovauti tik gruodžio mėnesį. Tačiau Tauragės meras Dovydas Kaminskas nesilaikė Darbo kodekso reikalavimų – patenkino D. Arlauskienės prašymą atostogauti balandžio 8 – 9 dienomis.   

Toks požiūris į darbą negali nestebinti, juo labiau, kad vos prieš 2 savaites, Šilalės savivaldybės  Kontrolės komiteto posėdyje D. Arlauskienė  kone graudinosi dėl  itin sunkios įmonės finansinės padėties, o vėliau atviru tekstu pagrasino kreiptis į teismą, jei savivaldybė iš rajono biudžeto neskirs nuostoliams kompensuoti 186 tūkst. eurų.

Iš viso savivaldybių prašoma iš biudžeto skirti beveik 800 tūkst. eurų. Jurbarko, Tauragės ir Pagėgių savivaldybės jau yra priėmusios sprendimus padengti joms priklausančią abejotinų investicijų dalį, tačiau perves pinigus tik tuomet, kai visos keturios apskrities savivaldybės susitars  padengti  atsiradusią skolą. D. Arlauskienė  vadovaujasi tuo, kad  sąvartyno statybai prieš dešimtmetį  skirtą europinę kone 800 tūkst. eurų paramą Europos Komisija pareikalavo grąžinti, ir įmonė iki šiol dar nėra baigusi mokėti jai priteistos ir Turto banko perimtos skolos. Bendrovės vadovė laikosi nuomonės, kad tai buvo investicija, kurią dabar turi padengti visos keturios apskrities savivaldybės.

Šilalės savivaldybės administracijos teisininkai įsitikinę, kad įmonė reikalauja padengti skolą, nes investicijomis galima kurti tik naują turtą, todėl šio rajono politikai pinigų skirti neskuba.

Metų pradžioje  savivaldybių politikai buvo informuoti, kad įmonė pernai patyrė 890 tūkst. eurų nuotolio, o susikaupęs kelių metų nuostolis siekia net 2,4 mln. eurų, todėl neturi lėšų sąskaitoms apmokėti, negali užbaigti pradėtų projektų.

Tačiau nuo šių metų pradžios padidinus rinkliavą 37 proc., įmones finansinė padėtis, matyt, akivaizdžiai pasitaisė, nes direktorė leido sau ir kolektyvui atsipalaiduoti. O kodėl to reikėtų nedaryti, jei Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras auga kaip ant mielių?

Nuo gruodžio įmonė į darbą priėmė 8 darbuotojus, dabar jų jau yra 38. Kyla ir atlyginimai. „Sodros“ duomenimis, gruodžio mėnesį vidutinis darbuotojų atlyginimas siekė vos 1576 eurus, o vasarį pakilo iki daugiau nei 2 tūkst. eurų. Bendrovė skelbia, kad  2023 m. IV ketvirtį 2 įmones vadovės per mėnesį vidutiniškai uždirbo 2762 Eur neatskaičiavus mokesčių.

“Šilalės artojas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *