Gyvenu Jurbarke

Ūkininkai smagiai palydėjo išeinančius metus

Didžiausia dovana, kurią mes galime dovanoti vieni kitiems, yra laikas, skirtas bendrystei, nesumeluotam dėmesiui tiems, kurie mums svarbūs, nuoširdiems pokalbiams su mielais, gero linkinčiais žmonėmis. Tokią dovaną Jurbarko krašto žemdirbiai  įteikė bendrovės „Agrokelias“ darbuotojams, pakvietusiems savo klientus į jau tradicija tampančią metų užbaigimo popietę.

UAB “Jualdė” ir “Agrokelias” kiemelis Algirdo gatvėje tapo ūkininkų susibūrimo centru

Žemdirbio darbas lengvas atrodo tik tiems, kurie niekada nebuvo kaime ir nematė, kiek daug reikia įdėti pastangų, kad į žemę išbertas grūdas duotų derlių ir taptų duona ant mūsų stalo. Dažnai sakoma, kad ūkininkas yra vienas lauke karys, tačiau retai kuriam, bent jau nedideliuose ūkiuose, pavyksta apsieiti be konsultantų. Vasarą jie važiuoja į laukus, stebi pasėlių augimą, stengiasi užbėgti už akių visą darbą niekais galinčioms paversti pasėlių ligoms, ir tik nuėmus derlių kartu su ūkininku lengviau atsikvepia. O tada ir vėl iš naujo – beria grūdą ir  laukia viltį auginančio žalio daigo…

Toks nesibaigiančių žemiškų darbų ratas trumpam nutrūksta tik prie Kalėdas, kai užmigus žemei, ir ūkininkai, ir juos konsultuojantys agronomai gali lengviau atsipūsti ir skirti valandėlę nuoširdžiam bendravimui. Sveikindama į šventinę popietę susirinkusius savo klientus, agronomė Aušra Aleknaitė dėkojo jiems už bendradarbiavimą.

Agronomė Aušra Aleknaitė su “Vitera Baltic” komanda

„Smagu girdėti jus sakant, kad be mūsų nebūtų jūsų, tačiau iš tiesų jūs esate mūsų darbdaviai, mums patys svarbiausi žmonės, todėl jūsų pasėliais, jūsų derliumi mes rūpinamės kaip savo pačių – ir ačiū, kad leidžiate“,- sakė savo klientams nei laiko, nei patarimų, nei pačios su didele meile ruoštų šventinių dovanų negailinti agronomė.

Smagiai besikalbant, į  žemdirbišku centru tapusį „Agrokelio“ ir „Jualdės“ kiemelį įsuko netikėtas svečias – žavios Snieguolės lydimas Kalėdų senelis, atvežęs nepakeliamą maišą dovanų. Jį prikrovė bendrovės „Vitera Baltic“ kolektyvas, o įmonės komercijos direktorius Marius Stonys linkėjo Jurbarko ūkininkams neprarasti vilties – kad ir kokie sunkūs buvo šie metai, žemė atseikėjo už nepavargstančio žemdirbio darbą, nepalikdama nei vieno ja besirūpinančio žmogaus be duonos.

„Vitera Baltic“ agronomas  Gintautas Racis, šią vasarą aplankęs daugelio ūkininkų laukus, pripažino, kad mūsų krašto žemdirbiams netrūksta nei patirties, nei sumanumo, nei entuziazmo. Tačiau labiausiai A. Aleknaitė džiaugėsi jaunaisiais ūkininkais, kurių žingeidumas ir noras perprasti augalininkystės subtilybes  pranoksta net jų tėvų atkaklumą. „Tai žmonės, kurie nepaliks savo žemės – jie ūkininkai iš prigimties, iš pašaukimo, tas gyvenimo būdas yra jų kraujyje“,- įsitikinusi agronomė.

„Vitera Baltic“ agronomas  Gintautas Racis

Smagūs pašnekesiai su senai matytais bendražygiais ir bendraminčiais, linksma fotosesija  kiemelyje su Kalėdų seneliu, visą Jurbarko miesto pakraštį nušviečiančios žemės ūkio technika  prekiaujančios bendrovės „Jualdė“ kalėdinės dekoracijos, jau penkti metai džiuginančios miestiečius ir Jurbarko svečius, visiems sukūrė pakilią šventinę nuotaiką. Pasaulis laikosi ant žmonių, auginančių ir gaminančių maistą, ir kol jie dirbs savo darbą, mūsų šventinis stalas niekada nebus tuščias.

“Jualdės” kieme vaikai gali apžiūrėti naujos kartos Kalėdų senelio roges

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *